SVETAINĖJE APSILANKĖ

1.png5.png9.png8.png0.png7.png
Šiandien40
Vakar187
Šią savaitę40
Šį mėnesį2388
Iš viso159807

paneveziui sukis  

Save

Save

Save

Save

Save

 • moksleiviu_namai.PNG
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/moksleiviu_namai_3b97f9ffd65027be96a1a1adde9a083d_90x50.resized.PNG
 • gintarelis.png
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/gintarelis_7e69e3e35d42b1f1fe44cfea8d4a957f_90x50.resized.png
 • 5-oji.PNG
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/5-oji_59f48ec4332221a1c4f3e0b80ae7dec7_90x50.resized.PNG
 • balciukonio.PNG
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/balciukonio_0d16c0b06b676b3b221fba428d1e2a6f_90x50.resized.PNG
 • zemynos_prog.png
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/zemynos_prog_237515ece9d02aaf27f86f704c5b8929_90x50.resized.png
 • rozyno.png
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/rozyno_238448fa33113d9146af891718d30d0a_90x50.resized.png
 • vyturio_prog.png
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/vyturio_prog_28f4d371da5255d5ea2fd35760697cbf_90x50.resized.png
 • zvaigzdute.png
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/zvaigzdute_bd528fd4a5924b6a56cdbd515ffbb745_90x50.resized.png
 • profesinio_reng.png
  https://paneveziosc.lt/images/ju_cached_images/profesinio_reng_1e025e4f931668481ed216330c5a2bf3_90x50.resized.png
mygtukas15
mygtukas14

Save

Save

Naujienos

Pradėjo naujus mokslo metus

Spalio 2 d. Pradedame naujuosius mokslo metus. Su švente, miela bendruomene.

Zita Kazlauskiene

Asmeninio archyvo nuotr.

 

universiteto atidarymas univ atidarymas univ atidarymas 1

Šiaulių Trečiojo amžiaus universitetas minėjo 20-metį

Šia proga šiauliečiai organizavo konferenciją "Studijų praktika trečiojo amžiaus universitetuose ir jų tobulinimo perspektyvos". Konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Torūnės (Lenkija) TAU. Visus susirinkusius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Nustebino tai, kaip Šiaulių mieste savivaldybė skiria dėmesį pagyvenusiems žmonėms. Paramą jaučia ir Šiaulių TAU. Didžiulis dėmesys miesto senjorams spalio 1 d.- tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Konferencijos metu turėjome galimybę susipažinti su Lenkijos universitetų veikla, su universitetų veikla ir galimybėmis Lietuvoje. Klausėmės net 12 lektorių pranešimų įvairiausiomis temomis: medicininiai senėjimo aspektai, senjorai stumiami į užribį: psichologinis ir socialinis aspektai, humanitarinė kultūra, gyvensenos stilius, ir panašiai.
Su nerimu laukiame naujųjų mokslo metų savo miesto universitete. Studentų skaičius nemažėja. Ką galėsime jiems pasiūlyti? Prisipažinsiu-naujųjų mokslo metų laukiu su nemaža baime. Didžiausia problema-lektorių paieškos. Deja. Savanorių-vienetai. O finansavimo neturime. Didžiuojuosi mūsų universiteto savanoriais grupių vadovais. Tik įstrigo šiauliečio rektoriaus žodžiai. Savanoriauti galima metus, kitus, bet ne dešimtmečius.

 

Zita Kazlauskienė

Asmeninės nuotr.

Siaulių svente siauliu svente1 siauliu svente2 siauliu svente 3

PAŽINTIS SU UTENOS KRAŠTU

Universiteto studentai, projekto Sociokultūrinės veiklos ir savitarpio pagalbos klubas "Sau ir bendruomenei" dalyviai išvyko į edukacinę kelionę po Utenos kraštą. Pakeliui apžiūrėjome Burbiškio dvaro eksterjerą, pasižvalgėme po Rubikių apylinkes nuo apžvalgos bokšto. Leliūnuose mūsų laukė įspūdinga pažintis su Vytautu Valiušiu ir jo keramikos muziejumi. Klausėmės puodžių karaliaus pasakojimo, apžiūrėjome šimtus eksponatų, net patys bandėme žiesti.
Kita stotelė Utenoje buvo ne mažiau įspūdinga, bet liūdnesnė. Laisvės kovų muziejus. Įėję į buvusią siauruko geležinkelio stotį sutikome būrį žmonių. Deja, jie ten stovi visą laiką. Ekspozicija muziejuje parengta istorinių kontrastų principu, ją sudaro 6 dalys, pasakojančios apie totalitarinių režimų patirtis, gretinančios jas.
Paskutinė mūsų stotelė-Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinė-etnografinė sodyba. Čia ne tik klausėmės pasakojimų apie rašytojus, bet ir turėjome galimybę klojimo teatre, buvusiame tvarte, pasižiūrėti spektaklį "Amerika pirtyje". Ši pjesė, vaidinama 120 metų, primena apie lietuvių kalbos grožį. Esame įpratę klausyti, kaip scenoje kalbama žemaitiškai, o šį kartą klausėmės"vertimo" į lietuvišką kalbą. Tiesa, mūsų klausą žavėjo uteniškių šnekta.
Nuotaikos nedrumstė nei rudeninis lietus, nei šaltokas vėjas. Visą kelionę mus lydėjo raudonos šermukšnių kekės-paguodos medelis.

 

Zita Kazlauskienė

 

Autorės nuotr.

utena utena 1 utena 2 utena4 utena5

utena 6 utena 7 utena8 utena10 utena9

 

 

.

kvietimas naujas

                                           TREČIOJO  AMŽIAUS  UNIVERSITETO

                                                      PANEVĖŽIO FAKULTETO

                                                MOKSLO METŲ ATIDARYMAS

 

                             spalio 2 d. 17.00 val. nuoširdžiai kviečiame Jus dalyvauti 

                                     Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje 

                                                      (Klaipėdos g. 138) 

                                                                                   Labai Jūsų lauksime.

 

                                                                   Šventės organizatoriai –

                                                                   Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto taryba,

                                                                   Panevėžio švietimo centras 

 

VYKS TAPYBOS DARBŲ PARODA

iii amž. paroda

Projektas „Sau ir bendruomenei“

Startavo antrasis vyresnio amžiaus asmenims skirtas Panevėžio švietimo centro projektas „Sau ir bendruomenei“. Jau įvyko savanorių mokymai, kuriuose daugiau nei 22 savanoriais projekte norintys dirbti panevėžiečiai išklausė paskaitų ciklą apie savanorystės ypatumus, kodėl verta būti savanoriais, kokią naudą žmogui duoda savanoriavimas ir pan.

M. Riomerio universiteto docentė Irena Žemaitaitytė supažindino projekto dalyvius su suaugusių psichosocialine raida. Užsiėmimo metu lektorė su savanoriais klijavo koliažus, pildė lenteles, piešė. Projekto dalyviai susipažino su skirtingiems amžiaus tarpsniams būdingomis įvairiomis teorijomis. Pasinaudodami Kolbergo moralės teorija savanoriai prendė Heinzo dilemą. 

Dėstytojas Mindaugas Libikas projekto dalyviams dėstė darbo su suaugusiaisiais pagrindus. Kiekvienas savanoris galėjo pats nusistatyti savo mokymosi stilių. Lektorė Lidija Laurinčiukienė savanoriams pristatė praktines savanorystės puses. 

Į projektą bus įtraukti 54 vyresnio amžiaus asmenys, su kuriais dirs jau apmokyti savanoriai. Pastarieji padės motyvuoti projekto dalyvius naujoms, kūrybinėms veikloms. Pasitelkiant specialistus, padės išsiaiškinti projekto dalyvių poreikius, pomėgius, gebėjimus bei galimybes.
Projekto metu visi dalyviai galės praktiškai išbandyti ir įgyvendinti kūrybinius sumanymus pasirinktose klubo praktinių - kūrybinių sekcijų veiklose, vadovaujamose konkrečios srities specialistų - savanorių.
Projekte iš viso numatyta 12 veiklų, pagal pobūdį ir projekto uždavinius sugrupuotų į tris grupes.
Pirmosios grupės veiklos skirtos skatinti, aktyvinti savanorystę bei savipagalbą.
Antrosios grupės veiklos skirtos projekto dalyvių motyvacijos stiprinimui, savo poreikių, pomėgių, gebėjimų išsiaiškinimui prieš pasirenkant praktines veiklas.
Antrojo uždavinio įgyvendinimui- projekto dalyvių kūrybinė-praktinė veikla pasirinktose klubo sekcijose (iš viso 5 sekcijos, kiekvienas projekto dalyvis galės dalyvauti 1-3 sekcijų veikloje). Dirbtuvėms vadovaus savanoriai.

savanoriu mokymas savanoriu mokymas 1 savanoriu mokymas 2

savanoriu mokymas 3 savanoriu mokymas 4 savanoriu mokymas 5

savanoriu mokymas 6 savanoriu mokymas 7

SUSITIKIMAS SU GYDYTOJAIS

susitikimas su gydytojais

GAMINO PAPUOŠALUS IŠ ODOS

2019 m. sausio 10 ir sausio 17 dienomis Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto meninės saviraiškos fakultete studentai intensyviai dirbo su oda. Naujojo meno subtilybių juos mokė fakulteto narė – Nijolė Jocienė. 

Dirbdamos su oda, moterys nestokojo išmonės. Panaudodamos įvairias medžiagas, jos greitai perprato naujojo meno subtilybes. Pasitelkusios fantaziją, studentės sukūrė nuostabiausius papuošalus – įvairiausiomis dekoracijomis dekoruotas sages.  

dekoracijos 4 dekoracijos 5 dekoracijosdekoracijos 3

dekoracijos 1dekoracijos 2

PRISIMINĖ BURIUOTOJUS

Sausio 17 d. istorikai rinkosi į popietę „Po burėmis draugystės nesuvaidinsi“. Popietę vedė gerai visiems pažįstamas, buvęs fakulteto dekanas – Jonas Lazauskas. VYras pasakojo apie Lietuvos buriuotojus, apie jų pasiekimus ir keliones. Prisiminė Arną Varną, kuris su dukra buriniu laivu „Raganė“ apiplaukė pasaulį, kitus žymius buriuotojus panevėžiečius.

Lietuvių liaudies dainoje sakoma – „Dievas davė man protelį, kad nesėsčiau į laivelį...“. Tokiais žodžiais susitikime juokavo Jonas ir prisipažino, kad buriavimas jam – diagnozė. Ir tenka sutikti, nes jau keturis dešimtmečius Jonas eina po burėmis. Pradžioje buvo burlentės, paskui pirmasis laivas „Širšė“, kurį jaunam buriuotojui paskolino Romas Vaitiekūnas. Dabar Jonas Lazauskas, perplaukęs 60 ekvatorijų, išmokęs bendruomeniškumo, turi savo laivą.

„Aš negaliu pakeisti vėjo krypties, tačiau galiu pakreipti bures, kad pasiekčiau savo tikslą“, – tokia Jono filosofija.
J. Lazauskas pasakojo apie Lietuvos buriuotojus, apie jų pasiekimus ir keliones, prisiminė Arną Varną, kuris su dukra buriniu laivu „Raganė“ apiplaukė pasaulį, kitus buriuotojus panevėžiečius. Buriuotojas susirinkusiems aiškino, kad pietų vėjas vadinamas Aulaukiu, kad Kiaulės nugara, kuršiškių buvo vadinama Šventa rike, kad Hitlerio armijai užėmus Klaipėdą, Lietuvos laivai buvo registruojami Jurbarke, o Nemunas į marias neįteka. Taip pat, anot J. Lazausko, greitis matuojamas mazgais, o 2019 metais Rubikių ežere bus jau 35-oji Joninių regata bei daug kitų įdomių faktų. 
Popietės dalyviai jau žinos, kad buriuotojai turi žinoti daugiau „kelio ženklų“, nei vairuotojai, kad laive negalima švilpti, nes audrą prišauks, kad norint vėjo, reikia kasyti stiebą ir svarbiausia – laivas eina, o ne plaukia.

BURIUOTOJAI 1 buriuotojai 2

 

Labdaros vakare surinkta lėšų parodų ekspozicijai atnaujinti

2018.12.Gruodžio 12 d. įvyko labdaros-paramos vakaras „Gabrielei Petkevičaitei-Bitei atminti“.

Labdaros-paramos vakarą organizavo Panevėžio švietimo centras ir Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“. Renginį vedė klubo prezidentė Danutė Kriščiūnienė, koncertavo Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai.

Vakaro metu tautodailininkė Alfreda Petrulienė pristatė savo tapytų angelų parodą.

Surinktos aukos bus skiriamos asociacijos „Bitės namai“ parodų ekspozicijos priemonėms įsigyti.

l.v. 6 l.v. 8

l.v. 7l.v. 9

Kartos, sujungtos stichijų

Liekupio bendruomenė pabaigė vykdyti projektą „Kartos, sujungtos stichijų”. Kartu su partnerėmis Marijonų, „Senamiestiečio“ ir „Už upės“ bendruomenėmis, projekto organizatoriai dalyvavo įspūdingose edukacinėse kelionėse, kuriose  susipažino su keturiomis stichijomis. Ventės rago paukščių žiedavimo stotyje projekto dalyviai klausėsi pasakojimo apie oro stichijos valdovų – paukščių keliones. Plaukdami laivu po Kauno marias ekskursantai sužinojo apie vandens stichiją – marių atsiradimo istoriją. Projektinėje veikloje – juodosios keramikos edukacijoje, projekto dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie žemės stichijos per molį, o „Ugnies valdovų“ renginyje – neįtikėtinai pažabojo ugnį.

Apibendrinamoji projekto dalis vyko Liekupio bendruomenėje. Čia bendruomenės nariai ir svečiai (vaikai ir senjorai) įdomiai pristatė edukacinėse išvykose pažintas stichijas, kurių tyrinėjimas ir jungė kartas projekte.

Išvykose ir baigiamajame renginyje dalyvavo 155 dalyviai.

KARTOS 3KARTOS 1KARTOS 4

KARTOS 5KARTOS

 

Pagerbtos iškilios Panevėžio krašto moterys

Konferencijoje „Iškilios Panevėžio krašto moterys“ prisimintos ir pagerbtos moterys, kilusios ir savo veikla, kūryba garsinusios mūsų kraštą.

Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko antroji konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“, kurios metu prisimintos ir pagerbtos moterys, savo veikla ar kūryba garsinusios mūsų kraštą.

Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Petras Luomanas sveikino konferencijoje susirinkusius asmenis ir pasidžiaugė antrą kartą rengiama konferencija, kurioje prisimenamos iškilios krašto moterys.

„Tai moterys, kurios ir Panevėžiui, ir visai Lietuvai buvo indėlis į kultūrą bei kitas svarbias veiklos sritis. Lietuva viena iš pirmųjų Europos valstybių, kuri suteikė moterims teisę balsuoti ir tai buvo iškilių moterų nuopelnas“ , - kalbėjo laikinasis meras. P. Luomanas pasidžiaugė neblėstančiu moterų indėliu į Valstybės kūrimą. 

Konferencijoje pristatyta Felicijos Bortkevičienės gyvenimas ir sąsaja su Panevėžio kraštu, Albina Saladūnaitė prisiminė iškiliąją knygos ir labdaros moterį Elžbietą Jodinskaitę.

Nepamiršti pedagogių Sofijos Žemaitienės ir Vandos Žemaitytės-Vabalienės veiklos aspektai. Pedagogas, istorikas, knygų autorius Juozas Brazauskas kalbėjo apie mokytojų mokytoją Mariją Geigaitę-Putramentienę-Giedraitienę.

Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė pristatė rašytinį mokytojos Elenos Gabulaitės palikimą. Muziejininkas Donatas Juzėnas apžvelgė pokario partizanės Zofijos Striogaitės-Žilienės Klajūnės gyvenimo detales.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadij Kofman pasidžiaugė Panevėžio žymių žydų moterų veikla iki 1940 m.

Bibliotekininkė, kraštotyrininkė Stasė Mikeliūnienė pristatė garsiąsias savo kraštietes: Beatričę Grincevičiūtę, Reginą Algę Gudavičiūtę, Oną Šimaitytę-Račkauskienę, Emiliją Gaspariūnaitę-Taločkienę, o lėlininkas Antanas Markuckis pasidalino prisiminimais apie poetę Eleną Mezginaitę.

46501335 908898179308845 5160875300359241728 n46501974 908897995975530 7191632079535210496 n46502331 908897815975548 5759752900024729600 n46507301 908898069308856 1951497572954669056 n46514180 908897839308879 3127269188339499008 n46520324 908897849308878 8321055182410481664 n46702105 908897862642210 4802062363672969216 n

Koordinacinių grupių dėmesys suaugusiųjų neformaliam švietimui

Praėjusių savaitę susitiko Joniškio rajono koordinacinės tarybos nariai su Panevėžio miesto neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinacinės grupės nariais. Susitikimo metu buvo aptarta neformaliojo suaugusiųjų švietimo situacija regionuose, buvo diskutuojama, kaip gerinti suaugusiųjų neformalųjį švietimą, kokie žingsniai yra daromi, kad vyresnio amžiaus asmenys būtų įtraukti į aktyvų miesto gyvenimą.

Neformalus suaugusiųjų švietimas tiek Joniškio rajone, tiek Panevėžio mieste reiškiasi per suaugusiųjų neformaliojo švietimo koordinavimą, informavimą apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą, bendruomenės telkimą švietėjiškai veiklai, savanorystės populiarinimą.  

Panevėžio miesto neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinacinės grupės nariai diskusijos metu akcentavo, kad 2022-aisiais Panevėžyje gyvens apie 83 000 gyventojų, iš kurių vaikai iki 14-os metų sudarys 11 700, 15–64 metų žmonės – 51 700, o 65-erių ir vyresni – 19 900. Iš skaičių matyti, kad vyresnio amžiaus asmenys sudarys gana didelę dalį, todėl būtina kurti darniai veikiančią suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi sistemą Panevėžio mieste. 
Koordinacinės grupės naiai pabrėžė, kad vieni iš svarbiausių uždavinių:  
• sudaryti sąlygas suaugusiųjų bendrosioms kompetencijoms ugdyti ir formuoti teigiamas mokymosi visą gyvenimą nuostatas;
• sudaryti sąlygas suaugusiesiems įgyti ir plėtoti profesines kompetencijas;
• sudaryti tinkamas sąlygas suaugusiųjų kūrybinėms galioms ir gebėjimams ugdyti;
• sudaryti palankias sąlygas vyresnio amžiaus panevėžiečiams tenkinti savišvietos ir kultūrinius poreikius;
• skatinti suaugusiuosius būti aktyviais demokratinės visuomenės piliečiais – prasmingai paminėti atkurtos Lietuvos pirmąjį šimtmetį. 
46485605 883471585375530 6779560461751812096 n 46637034 2143786312549100 920860959860326400 n 46637895 2237067836568687 5415644333632126976 n

Projektai – vyresnio amžiaus asmenų integracijai skatinti

suaugusiųjų neformalaus paveikslėlis2018 m. Panevėžio švietimo centras pradeda įgyvendinti 2 projektus, skirtus vyresnio amžiaus asmenų integracijai į ekonominę, socialinę, visuomeninę, kultūrinę veiklą per jų bendrųjų ir praktinių- dalykinių kompetencijų plėtrą, kūrybinę veiklą bei saviarpio pagalbą. Lapkričio 19 d. Panevėžio švietimo centre vyko pirmojo startuojančio projekto „Sociokultūrinės veiklos ir savitarpio pagalbos klubas „Sau ir bendruomenei“ pristatymas.

Dvejus metus truksiančio projekto tikslas – didinti vietos plėtros strategijos įgyvendinimo teritorijos senyvo amžiaus žmonių integraciją į ekonominę, socialinę, visuomeninę, kultūrinę veiklą per jų bendrųjų ir praktinių-dalykinių kompetencijų plėtrą, kūrybinę veiklą bei savitarpio pagalbą. Projekte iš viso numatyta 12 veiklų, pagal pobūdį ir projekto uždavinius sugrupuotų į tris grupes. 

Pirmoji veikla, skirta skatinti, aktyvinti savanorystę bei savipagalbą prasidės jau lapkričio 28 d. Jos metu bus apmokyti  22 projekto savanoriai, kurie savo žinias vėliau perduos 54 projekto dalyviams. Projekto dalyviai mokysis savanorystės pagrindų, bus stiprinami jų bendrieji gebėjimai bei mokoma kaip įtvirtinti jų savanoriškos ir savipaglbos veiklos įgūdžius. Mokymų metu lektorius supažindins projekto dalyvius kas apskritai yra savanorystė, koks yra savanorių vaidmuo bendruomenėje, kodėl reikalinga savanorystė, akcentuos tarpasmeninius santykius bei gvildens kitas temas. 

KONFERENCIJA „IŠKILIOS PANEVĖŽIO KRAŠTO MOTERYS“

Konferencijos plakatas krašto moterys

SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖ

„LIETUVA MOKOSI: IŠ PRAEITIES Į ATEITĮ“

 svietimo asociacija   asociacija 1   asociacija2   asociacija 3

2018 metų lapkričio 19 – 25 d. Panevėžio švietimo centras organizuoja suaugusiųjų mokymosi savaitę

Data, laikas

Renginys (pavadinimas)

Kas (kokia organizacija/institucija) organizuoja

Renginio vieta, adresas

Atsakingas už informaciją (vardas, pavardė, telefonas)

Lapkričio 19 d.,

10.00 val.

Seminaras „Veiklų bendrakūros kūrimas“

PŠC   Topolių al. 12

Virginija Juknienė

865062346

Lapkričio 21 d.

11.00 val.

Konferencija „Susipažinkime su veikliausiais Panevėžio krašto žmonėmis“

PŠC ir Panevėžys miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Kniaudiškių g. 34

Virginija Juknienė

865062346 ir Leokadija Vaitiekaitienė

Lapkričio 21 d. 15.00 val.

Susitikimas diskusija Panevėžio miesto ir Joniškio rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinacinių grupių.

PŠC Topolių al. 12

Virginija Juknienė

865062346

Lapkričio 22 d.

12.00 val.

Vaizdo konferencija „Geroji patirtis ateities mokyklai“

Panevėžio   ir Vilniaus suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrai

Sandra Vilimienė

868624720

Maisto įtaka paciento sveikatai ir asmeniniai patarimai

Lapkričio 21 d. 17.30 val.  kviečiame onkologinėmis ligomis sergančius asmenis, jų 
artimuosius, gydytojus ir visą Panevėžio bendruomenę į susitikimą su pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos nariais (toliaus POLA). Lektoriai skaitys paskaitą "Maisto įtaka paciento sveikatai ir asmeniniai patarimai".

Renginys vyks J.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje.

Dalyvauja lektoriai:
POLA viceprezidentas G. Žižys, kuris pristatys POLA veiklą,

POLA kortelės projekto vadovė  J. Vyšniauskienė, kuris pristatyts POLA kortelės galimybes,

POLA direktorius V.Šaulys.

Paskaita "Maisto įtaka paciento sveikatai ir 
asmeniniai patarimai".

Daugiau informacijos tel.861687088

Stiprink organizmą!

lasinskas

PRADĖJO NAUJUS MOKSLO METUS

Mokslo metu atidarymas

 

 

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos salėje rugsėjo 27-ą dieną Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto studentai, ekanai, savanoriai rinkosi į Mokslo metų pradžios šventę.   

Universiteto vadovė Zita Kazlauskienė džiaugėsi, kad trečius mokslo metus pradedantis universitetas augina bendruomenę ir draugų ratą, pristatė veikiančius fakultetus, spalio mėnesio veiklos programą ir naujas veiklas. 

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino studentus ir pasidžiaugė, kad žmogus jaunas, kol nori žinoti, nori pažinti, nori dovanoti save vienas kitam. Svečias dėkojo Z. Kazlauskienei už suformuotą kolektyvą ir surinktą gausų būrį studentų, už ryžtą bei pasiaukojimą ir įteikė vadovei Lietuvos laisvės atkūrimo šimtmečio ženkliuką.

Šventinę nuotaiką mokslo metų šventėje kūrė  "Stilingos muzikos trio" (Ala Fetingienė - akordeonas, Leonas Dambrauskas - kontrabosas, Irma Paurienė - fleita).

Šiais mokslo metais į TAU Panevėžio fakultetą užsiregistravo 425 senjorai.

 

 

 

 

 

   

Tau atidarymas 1

 TAU atidarymas2

KVIETIMAS SENJORAMS

Tarptautines mokytoju dienos proga kvietimas

MOKSLO METŲ ATIDARYMAS

Mokslo metu atidarymas plakatas koreguotas

BAIGĖ MOKSLO METUS

Panevėžio Trečiojo amžiaus universitetas sėkmingai baigė dar vienus mokslo metus. Didžiulis būrys studentų, dėstytojų ir savanorių gegužės 31 d. susirinko į mokslo metų baigimo šventę. Susirinkusieji neliko abejingi studentų kurtiems mažiems stebuklams – spalvotų raštų šaliams, paveikslams.   Šventę pradėjo linijinių šokių kolektyvas, įrodęs, kad, norint, net per gana trumpą laiką galima nuveikti labai daug. Užsienio kalbų studentės sveikino susirinkusius įvairiomis kalbomis, dainomis.

Renginio organizatorė ir vedėja, dekanė Zita Kazlauskienė pristatė universiteto struktūrą – fakultetuose vykdomas veiklas, dėkojo kolektyvui ir svečiams už pagalbą, suburiant beveik 400 asmenų šeimą.  

Parodos atidaryme dalyvavęs Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad šiame universitete net brandaus amžiaus žmogus turi galimybę atsiskleisti, džiaugtis ir džiuginti kitus. Dėkodamas už nuveiktus darbusseimo narys menų fakulteto dekanei Vidai Špakauskienei įteikė padėką, o šio projekto vadovei savanorei Kristinai Kogan – gėlių puokštę.

Birželio 1 d. universiteto menų fakulteto studentės surengė tapybos parodą „Sustok akimirka“.

tau baigimo svente mazintatau baigimo svente 2 mazinta

 

 

SUSITIKIMAS SU GAMTININKU, KELIAUTOJU S. PALTANAVIČIUMI

Skelbimas Selemono

 

 

 

Maloniai kviečiame TAU universiteto narius į susitikimą su gamtininku ir keliautoju Selemonu

Paltanavičiumi, kuris atvyks į Parko biblioteką gegužės 16 d. (trečiadienį, 15.00 val.)

 
 
 
 
 
 
Bibliotekos vedėja Laima,
tel. (845) 441740

MOKĖ PIRMOS PAGALBOS TEIKIMO SUBTILYBIŲ

Balandžio 19 d. Trečio amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (toliau – TAU PF) klausytojai galėjo ne tik pasiklausyti, ką reikia daryti, pamačius savo artimąjį, ištiktą insulto ar infarkto, tačiau galėjo ir patys pabandyti atlikti širdies masažą, pasimokyti nelaimėlį paversti į reikiamą poziciją.

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje praėjusį ketvirtadienį TAU PF klausytojams buvo vedama paskaita apie pirmąją pagalbą ištiktus infarktui ar insultui. Su klausytojais patirtimi dalijosi VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai, paramedikai Justinas Stašys ir Matas Andrulis.

Papasakoję, kokiais požymiais pasireiškia insultas ir infarktas, paramedikai ant manekenų demonstravo, kaip reikia elgtis laukiant atvykstančių medikų. Paramedikai susirinkusiems aaiškino, kad kol medikai atvyks, gali būti jau per vėlu išsaugoti artimojo ar kito asmens, ištikto insulto ar infarkto, gyvybę, todėl patarė visuomet atsidūrus tokioje situacijoje nepanikuoti ir pradėti asmenį gaivinti ar paversti jį į tinkamą padėtį.

Greitosios pagalbos specialistai papasakojo ir, naudodami specialius manekenus, mokė, kaip teisingai įvertinti į įvairias kritines, sveikatai ir gyvybei pavojingas situacijas, patekusio žmogaus būklę bei suteikti reikalingą pagalbą. TAU PF studentai mokėsi įvertinti nelaimės ištikto nukentėjusiojo būklę, atlikti pradinį gaivinimą, teisingai daryti dirbtinį kvėpavimą, širdies masažą.

Paramedikai klausytojams paaiškino, kaip gelbėti užspringusį kūdikį ir suaugusį žmogų, mokė studentus naudoti defibliriatorių. Tai šiuolaikinis modernus nešiojamasis širdies ritmą atkuriantis aparatas, kuriuo pirmomis nelaimės minutėmis efektyvią pagalbą gali suteikti net specialaus medicininio išsilavinimo neturintis asmuo.

V. Repovienės nuotr.

po insulto 2 sumažintapo insulto 3 sumažinta

mokymai po insulto sumažintapo insulto sumažinta

KELIONĖS LAIKAS

PATIKSLINTAS KELIONĖS LAIKAS

TAU PF studentai balandžio 20 d. 9.00 val. renkasi prie Aleksandro paminklo ir išvyksta į Kauną.

Istorinė prezidentūra, Laisvės aleja, Čiurlionio galerija.

kvietimas

Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams (TAU) 

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU) 2018 m. gegužės 11 d. (penktadienį) Vilniuje organizuoja literatūrinius savos kūrybos skaitymus (poezija ir proza), skirtus Lietuvos 100-mečiui. Į skaitymus kviečiame po 2-3 atstovus iš kiekvieno TAU.

Iki balandžio 25 d. lauksime paraiškų el. paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.), nurodant dalyvių skaičių. Rekomenduotume iš kiekvieno TAU po 1-2 skaitovus. Pasisakymo trukmė iki 8 minučių (pageidautina bent porą minučių skirti savo universiteto trumpai apžvalgai).

Renginį papuoštų išleistų TAU klausytojų leidinių parodėlė su autorių universiteto nuorodomis.

Išsamią renginio programą ir informaciją apie renginio vietą bei tikslų laiką atsiųsime tiems TAU, kurie praneš apie dalyvavimą. Papildoma informacija suteikiama pirmadieniais - ketvirtadieniais telefonu (8 5) 260 8310 nuo 11 iki 13 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

MČTAU rektorė, dr. Zita Žebrauskienė

Vida Jarašiūnienė, 8 626 15 686, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

KURSAI

Vyresnio amžiaus asmenys kviečiami į nemokamus kompiuterinio raštingumo ir interneto pradžiamokslio kursus. Daugiau informacijos paspaudus nuorodą:

kursai senoliams

PAMINĖJO PASAULINĘ SVEIKATOS DIENĄ

Balandžio 7-ąją Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) Sveikatos fakulteto ir VšĮ „Sveikas miestas“ iniciatyva šalies TAU senjorai Vilniaus Vingio parke paminėjo Pasaulinę sveikatos dieną. Šventėje sėkmingai dalyvavo ir Panevėžio TAU sveikatos fakulteto studentai.

SVEIKATOS DIENA 1SVEIKATOS DIENA

Aplankė knygnešių, savanorių kapus, istorijos, kultūros paminklus

Kovo 17 d. Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus nariai, Panevėžio žygeiviai gražiai paminėjo Knygnešio dieną. Aplankyti knygnešių, savanorių kapai, žymūs istorijos, kultūros paminklai.

Keliautojai aplankė garsių knygnešių kapus, padėjo gėlių, uždegė žvakes. Kelionės metu taip pat susipažino su skulptoriaus Juozo Zikaro memorialinio muziejaus ekspozicija, psilankė Niurkonių koplyčioje.

Kovo 20 d. Kniaudiškių bibliotekoje įvyko Liekupio bendruomenės organizuota popietė ,,Tai gražiai skambėjo žodžiai... ", skirta poetui, dramaturgui, prozininkui, vertėjui, tikrojo nario Justino Marcinkevičiaus priminimui Lietuvos dailės akademijos nariui.
knygnes nuotrknygnes nuotrauk

knygnes

INFORMACIJA KELIAUTOJAMS

EKSKURSIJOS

Dar turime laisvų vietų į artimiausias mūsų ekskursijas.

03.18 LINKSMA IR SPALVINGA „PAUKŠČIŲ OPERA“ RYGOJE (LIKO 6 VIETOS).

Rygos operos ir baleto teatras, „Paukščių opera“ → Ekskursija Po Rygos senamiestį → Rygos gamtos muziejus. Kelionės ir bilieto į operą kaina – 30 EUR, mokami objektai ~ 3 EUR.

03.24 VIENUOLIŲ GIRA IR VIENINTELIS KUMPIS LIETUVOJE (LIKO 4 VIETOS)

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis Vienuolyno edukacinė programa „Piligrimų gira“. Skanausime 5-ių rūšių giros → Nemakščiai. Muziejaus „Muziejuks“ lankymas. Ekskursija su vaišėmis Po muziejų su muziejaus įkūrėju Kurtuvėnų smuklė „Kryžkelė“. Čia vaišinsimės vieninteliu Lietuvoje 5 dienas aluje brandintu kumpiu. Kumpis bus patiektas su kopūstais, karštomis bulvėmis ir kastiniu (kaina – 12,60 EUR/žm.). Patiekalas patiekiamas su pristatymu ir pasakojimais. Kelionės kaina – 16 EUR, vaikams ir senjorams – 13 EUR, mokami objektai ~ 20 EUR.

 

Daugiau informacijos:

VšĮ Panevėžio turizmo informacijos centras

Laisvės a. 11, LT - 35200 Panevėžys

Tel.: +370 45 508080, +370 616 39793

El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

www.panevezysinfo.lt

DĖL KELIONĖS PATIKSLINIMO

Informuojame kad, 
Kovo 16 d.  7.30 val. TAU  studentai išvyksta į  Vilnių edukacinę kelionę. Renkasi prie Aleksandro paminklo.

Kviečiame į popietę „Paiimkim Lietuvą visi ant rankų“

nuotrauka 01 25
Sausio 26 d.16 val. Panevėžio Lipniūno progimnazijos aktų salėje vyks popietė „Paiimkim Lietuvą visi ant rankų“
, skirta Lietuvos valstybingumo 100-ečiui paminėti.
Renginio metu bus demonstruojami fotomenininko Virginijaus Benašo ir Stepono Kubecko filmai, LPD Panevėžio skyriaus metraščiai, stendai, dviratininkų žygių aprašymai.
Dainuos Sveikatingumo centro „Vidmavita“ vokalinis ansamblis „Pušelė“ (vadovas Ž. Anilionis).
Savo kūrybos eiles skaitys Lietuvos kaimo rašytojų, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ nariai - O. Striškienė, S. Grigas, poetė - O. Šerėnienė.

Kviečiame atvykti !

                                                                                                                                                                Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrius

Seime svečiavosi Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentų grupė

seimas
Sausio 12 d. Seime svečiavosi Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentų grupė.

Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Konstitucijos salėje atvykę senjorai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą, papasakojo apie Seimo darbo ypatumus ir priimamus sprendimus.

Atvykusieji padėkojo už Seimo nario aktyvumą.

Trečiojo amžiaus universiteto Padėkos vakaras

Padekos vakaras

 

Gruodžio 15 d. Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė A. Lipniūno progimnazijoje susirinko į Padėkos vakarą - pirmojo pusmečio baigimo šventę. Dekanė Zita Kazlauskienė džiaugėsi, kad metai buvo sėkmingi ir subūrė didelį būrį bendraminčių. Šventės metu įteiktos padėkos, skambėjo kolektyvo "Atgaiva" dainos, susirinkusiuosius palinguoti išjudino kapelos "Pokūda" koletyvas.

Povilas Urbšys kreipėsi į susirinkusius žodžiais: "Gyvenime kartais taip nutinka, jog prarandi viską, kad suprastum, kas yra svarbiausia. Jūs esate tie, kurie neprarado, tačiau žino, kas yra svarbiausia. O svarbiausia yra būti kartu ir siekti daugiau žinių, bendrauti, vienas su kitu dalintis." Už šiltą priėmimą Seimo narys dėkojo ne tik Trečiojo amžiaus universitetui, tačiau ir A.Lipniūno progimnazijai, jos direktorei Vilmai Petrulevičienei ir visai bendruomenei, dovanodamas angelą, kuris papildė mokykloje esančio Angelų muziejaus ekspoziciją.

Tremtinių vakaras „Mūsų širdys plaka išvien“

tremtiniu vakaras
Lapkričio 24 d. A. Lipniūno progimnazijoje rinkosi  III amžiaus universiteto studentai, buvę tremtiniai, laisvės kovų dalyviai. Progimnazijoje vyko Panevėžio Tremtinių vakaras „Mūsų širdys plaka išvien“. 
Savos kūrybos ir žinomų autorių eilės, savanorių bei partizanų dainos, moksleivių kūryba, prisiminimai subūrė bendraminčius, užpildė salę nostalgiškomis nuotaikomis. Nors renginio metu kai kurie braukė ir ašaras, tačiau vakaro nuotaika buvo džiugi - svarbu prisiminti, dalintis ir būti kartu. 

Į renginį atskubėjęs Seimo narys Povilas Urbšys džiaugėsi galėdamas pabendrauti su liudijančiais istoriją. 

Kviečiame į koncertą

Gruodžio 16 d.(šeštadienį) 10.00 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (Parko g. 19) vyks renginys, skirtas ateinančioms šventėms.
Koncertuos svečiai iš Lenkijos: Zespół Pieśni i Tańca w Boguchwale (Dainų ir šokių ansamblis) Boguchvala - Rzeszów.

Kviečiame atvykti. 

Danutė Kriščiūnienė,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė
Tel., faks. (8-45) 517300, 868876085, 860406931
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
http://www.kurciujumokykla.lt  

Panevėžyje lankysis kylanti fortepijono žvaigždė Ignas Maknickas (Vilnius-Londonas)

Musnickas
Gruodžio 13 d. 17,30 val. Panevėžio dailės galerijoje vyks jaunojo virtuozo Igno Maknicko fortepijono rečitalis.

Lapkričio 25 d Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykęs V fortepijono festivalio uždarymo koncertas  sutraukė  rinktinę publiką. Šiame koncerte turėjo garbės pasirodyti jaunas, ką tik Londono karališkoje akademijoje studijas pradėjęs, pianistas Ignas Maknickas. Festivalio sumanytoja prof. Mūza Rubackytė jį matyt pasirinko todėl, kad atkreiptų visų dėmesį į labai daug žadantį atlikėją, išplaukiantį „Į plačius vandenis“. Šitaip pavadintame koncerte pianistas kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos orkestru atliko aukščiausio meistriškumo reikalaujantį Fryderyko Chopino Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. “Jaunasis virtuozas tiesiog pavergė salę subtilia ir poetiška interpretacija. Tai buvo nežemiško grožio akimirkos“, - rašė „Lietuvos rytas“. 
Maknickas gimė 1998 metais Santa Barbaroje, kur studijavo ir šeimą sukūrė jo tėvai Tomas ir Dalia. 1999 metais šeima grįžo gyventi į Lietuvą. Čia gimė dar keturi Igno broliai ir sesuo. Septyniolikmetis Justas skambina fortepijonu, Greta, ką tik sulaukusi šešiolikos, griežia smuiku, keturiolikmetis Julius – violončele. Dešimtmetis Jonas dažnai sėsdavo prie fortepijono, bet dabar dažniau imasi smuiko. Visi jie – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai. Jauniausias – Matas, dar penkerių ir savo instrumento dar nepasirinko. Kiekvieną pavasarį Maknickai rengia šeimos koncertus. Pradėję M. K. Čiurlionio menų mokyklos salėje, kitąmet jie jau šeštą kartą susitiks su klausytojais, šįkart – Valdovų rūmuose.
Fortepijono mokslus Ignas irgi baigė M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jį lydėjo mokytoja ekspertė Violeta Lipniagovienė, prof. Veronika Vitaitė ir doc. Albina Šikšniūtė.
Nuo 2009 m. M. Rostropovičiaus fondo remiamas reguliariai gaudavo prof. Mūzos Rubackytės pamokas. Nuo šių Ignas studijuoja Londono Karališkojoje muzikos akademijoje (The Royal Academy of Music), prof. Joannos MacGregor klasėje  su stipendija 4 metų fortepijono bakalauro studijoms.
Atlikėjas yra tarptautinių ir nacionalinių jaunųjų pianistų konkursų laureatas: 2011 m. XIX tarptautiniame F. Šopeno jaunųjų pianistų konkurse Šafarnėje, Lenkija (I vieta); 2014 m. XX tarptautiniame „Young Virtuoso“ konkurse Zagrebe, Kroatijoje (I) ir tarptautiniame konkurse Enschede, Olandijoje  (III-oji vieta); 2010 m. XVI nacionaliniame B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse Vilniuje (I vieta); 2017 m. Ignas tapo I-ojo nacionalinio LMTA/LISZTuania konkurso „Lisztofonija“  laureatu (II-oji vieta).
Nuo 2009 m. yra remiamas M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“. Kartu su kitais fondo stipendininkais grojo prestižiniuose renginiuose – Luvro auditoriume ir Cercle de l'Union interalliée rūmuose Paryžiuje, „Schleswig-Holstein“ festivalyje Vokietijoje, I-jame bei II-ąjame Vilniaus fortepijono muzikos festivaliuose Lietuvoje. 
Pirmą kartą Ignas grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu būdamas 9 metų. Vėliau - su Alikantės universiteto filharmonijos, Brunensis ir Kauno simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais. Kartu su M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais muzikais grojo Ermitaže Sankt Peterburge, koncertavo Danijoje. Pirmieji Igno Maknicko rečitaliai vyko 2014 m. ir 2016 m. „Kristupo vasaros“ festivalio metu Šv. Kotrynos bažnyčioje. 2017 m. pianistas surengė rečitalį „Vaidilos“ teatre Vilniuje.
 Po kelis kartus Ignas dalyvavo tarptautiniuose vasaros kursuose „Music Fest Perugia“ Italijoje ir G. Sebök akademijoje „Piano Pic“, Bagnères-de-Bigorre, Prancūzijoje, “Mozarteum“ tarptautinėje vasaros akademijoje Zalcburge.
 2016 m. buvo pakviestas dalyvauti prestižinėje fortepijono meistriškumo „Piano Texas“  akademijoje  Fortvorte, JAV pas prof. T. Ungar.  Dalyvauti „Piano Texas” festivalyje – akademijoje kasmet pakviečiami vos 24 jaunieji atlikėjai iš viso pasaulio. Ignas buvo pirmasis čia patekęs lietuvių atlikėjas.
Ignas yra dalyvavęs garsių pianistų, profesorių meistriškumo pamokose, Londone reguliariai tobulinasi pas maestro Geoffrey Simon. 
 2012 ir 2015 m. Ignas Maknickas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais, o 2016 m. Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė atlikėjui Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimą „už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą“ kaip vienam iš labiausiai nusipelniusių jaunųjų vilniečių. Nuo 2016 m. I. Maknickas - prestižinio „Arts Global“ fondo globotinis.
 Muzikologai Daiva Tamošaitytė ir Tomas Bakučionis žurnale „Muzikos barai“ Igną pavadino daug žadančia lietuvių fortepijono meno asmenybe. Atkreipė dėmesį į įgimtą muzikalumą, lengvą pianizmą, gražų garsą, tikslingą ir skoningą techninių priemonių pasirinkimą.
Šį koncertą, kaip juokauja Ignas, jis yra skolingas Panevėžiui, mat prieš gerą pusmetį vaikinas, viešėdamas mūsų mieste pas giminaičius, visai netikėtai buvo pakviestas pagroti Panevėžio Dailės galerijoje. „Iki šiol nesu prie fortepijono sėdėjęs su turistiniais batais“,-  šmaikštavo atlikėjas ir pažadėjo ateityje surengti tikrą koncertą. Tas laikas atėjo. 

Koncertą organizuoja VšĮ „Dermė“. Projekto partnerė - Panevėžio Dailės galerija. Rėmėja – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Baltarusija. Karališkasis Gardinas – grožis Lietuvos pašonėje. Lietuviškas kraštas Lenkijoje

TAU studentai mėgsta keliauti, todėl naujuosius mokslo metus nutarėme pradėti kelione. Kai teko kirsti Lietuvos-Baltarusijos sieną, procedūra virto savotiška egzotika: stebėjome ir pasieniečių, ir tarnybinių šunų darbą.
Įveikę būtinas procedūras pasienyje, pasiekėme Gardiną. Tai unikalus ir vienintelis tokio tipo miestas Baltarusijoje. Jo statusas šalyje visada buvo ypatingas.  Kalbant apie Gardiną, dažnai reikia vartoti  žodį „pirmasis“, „vienintelis“, „unikalus“. Tai pats europietiškiausias miestas Baltarusijoje. Vienintelis, kuriame išliko tiek daug religinių paminklų, nesunaikintų destruktyvios ateizmo bangos. Vienintelė karališkoji rezidencija, išlikusi su dviem pilimis. Pirmoji vaistinė, Medicinos akademija, laikraštis, botanikos sodas, pirmasis ir seniausias laikrodžio bokštas. Pirmasis zoologijos sodas Baltarusijoje, pritraukiantis daug turistų, taip pat yra įsikūręs Gardine.
16 a. dėl nuostabios miesto architektūros Gardinas buvo įtrauktas į Kelno enciklopediją Brown kaip vienas  gražiausių miestų Europoje. Miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1127 m. Su senąją miesto dalimi susipažinome lankydami architektūros paminklus: Senąją pilį - karaliaus Stepono Batoro Rezidenciją, Naująji pilį, kur gyveno paskutinis karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis, Šv. Ksavero bažnyčią, Boriso Glebavo cerkvę - Gardino architektūros mokyklos paminklą, Katedrą, kuri pastatyta kaip paminklas žuvusiems Rusijos-Japonijos karo metu.
Kelionė mums pasisekė: patekome į didžiulę šventę - Gardino miesto gimtadienį. Miesto aikštėse virė gyvenimas. Mugės, koncertai, degustacijos, žemės ūkio mašinų paradas, teatralizuoti pasirodymai pilyje. O vakare - įspūdingas fejerverkas. Miesto centre esančiose parduotuvėse tą dieną alkoholis neparduodamas, bet kavinėse vaišintis galima, tačiau  nematėme nė vieno apsvaigusio nuo alkoholio, nė vieno rūkančio susibūrimų vietose. Mus sužavėjo vietinių nuoširdumas, pagalba paklausus, paslaugumas.
Susipažinę su miestu vykome prie Augustavo kanalo. Šis kanalas yra glaudžiai susijęs su Gardino regiono vystymusi. Pasaulyje egzistuoja tik 3 tokio tipo kanalai: Kaledonijos Jungtinėje karalystėje, Goto Švedijoje ir Augustavo, kuris yra Lenkijos ir Baltarusijos teritorijoje. Ši dirbtinė 45 kilometrų vaga sujungia vienuolika upių ir septynis ežerus. Garlaiviu „Nemunas“ plaukėme Augustavo kanalu, grožėjomės gamta, įspūdingai kėlėmės šliuzais.
Vėliau vykome į Balstogę, įsikūrusią prie Bialos upės Jotvingių žemėse, iki XVI a. priklausiusią  Trakų vaivadijai. Šiandien tai Palenkės vaivadijos centras. Balstogėje gimė esperanto kalbos tėvas Zamenhofas. Dėl įvairių kultūrų susiliejimo jis šį miestą vadino „Babelio bokštu“. Čia nuo seno sugyveno Romos katalikai, stačiatikiai ir žydai, todėl Balstogėje įvairovė įspūdingų bažnyčių. Keliautojams patiko pažintinė programa pėsčiomis po senamiestį: Branickių rūmai, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis ir jau nuo seno vadinami  Lenkijos Versaliu, Balstogės universiteto medicinos muziejus, kur galėjome pamatyti, kaip ankstesniais laikais teko dirbti gydytojams, pavartyti senas medicinos knygas, paliesti senovinius įrankius.
Aplankėme Tykociną. Pakeliui apžiūrėjome Choroščo miestelį, jame esančius Branickių rūmus, kurie per karą buvo sugriauti, o vėliau atstatyti. Dabar čia veikia Choroščo rūmų interjero muziejus.
Taip pat užsukome į Supraslio miestelį, esantį Balstogės apskrityje. Tai stačiatikių kultūros centras, 2007 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Supraslio miestelyje įsikūręs stačiatikių ortodoksų Marijos Apsireiškimo vienuolynas. Deja, vienuolynas mus sutiko užvertais vartais. Vadinasi, pavasarį vėl teks grįžti ir įeiti pro vartus…

Kviečiame į Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitą

Spalio 19 d. 13 val. A. Lipniūno progimnazijoje įvyks žymaus Lietuvos farmakologo, žolininko  VIRGILIJAUS SKIRKEVIČIAUS paskaita.

Profesionalus farmacininkas Virgilijus SKIRKEVIČIUS, gyvenantis Pakalnės kaime (Šilutės r.), tikina: „Paslaptys ne žolėse ir vaistuose, o mumyse“. Už kitokį požiūrį į žmogų, į jo ligą bei žoleles, už raginimą ryti ne tabletes, o pirmiausia pažinti savo kūną 2011 metais V. Skirkevičiui buvo suteiktas Lietuvos šviesuolio vardas.

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) mokslo metų pradžios šventė

TAU

 

Naujuosius mokslo metus pradedame turėdami savo erdves  Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje. Ir  džiugu, ir drauge labai baugu, kad į pirmąjį susirinkimą  atvyko didžiulis būrys klausytojų. Mokyklos aktų salė buvo pilnutėlė.
Pasveikinti su prasidedančiais mokslo metais ir drauge pasidžiaugti atvyko būrys garbių svečių. Prasmingų mokslo metų linkėjo Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanaas. Jis  susirinkusius pasveikino ne tik žodžiu, bet ir daina. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė pasisiūlė savanoriauti – pažadėjo  Universiteto klausytojams paskaityti paskaitą. Panevėžio miesto Tarybos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Lukoševičius pakvietė apsilankyti KTU ir susipažinti su naujausiomis technologijomis. TAU PF klausytojus sveikino ir savivaldybės vyr. specialistė Audronė Bagdanskienė. Viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė supažindino su savišvietos galimybėmis mieste. Alfonso  Lipniūno progimnazijos  direktorė Vilma Petrulevičienė ne tik sveikino, bet ir įteikė raktus nuo Dekanato. Ji pasidžiaugė būsimu bendradarbiavimu. Žodį tarė ir nuolatinė Universiteto globėja Panevėžio pedagogų švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.                   
Šventę papuošė „Atgaivos“ ansamblio, kurio vadovė Dalia Gaspariūnienė, atliekama daina. Koncertavo muzikos mokyklos mokiniai (vadovai – mokytojai Rima Mureikienė ir Vidas Klišys).
Po šiltų sveikinimo žodžių, naujų mokslo metų programos apžvalgos ir mokinių koncerto prasidėjo darbas fakultetuose. Jų šiais metais yra 7: istorijos fakultetas (dekanas - Jonas Lazauskas), sveikatos (vadovė Irena Lukšienė), dvasinio tobulėjimo (dekanė - Vlada Poviliūnienė), krašto ir pasaulio pažinimo (vadovė - Zita Kazlauskienė), menų fakultetas, kuriame šiais mokslo metais veiks du skyriai - dainos klubas „Atgaiva“ (vadovė - Dalia Gaspariūnienė) ir klubas „Meno terapija“  (vadovė - Renata Stančikienė). Universitete taip pat vyks užsienio kalbų mokymai ir Kompiuterinio raštingumo kursai. Susirinkusieji turėjo galimybę pasirinkti pagrindinį fakultetą ir į jį užsiregistruoti. Taip pat sudarytos galimybės dalyvauti ir kitų fakultetų veiklose, bendruose užsiėmimuose. Didžiausio studentų susidomėjimo sulaukė Krašto ir pasaulio pažinimo fakulteto veiklos. Tai rodo, jog žmonės mėgsta keliauti, nori giliau pažinti Lietuvą ir kaimynines šalis. Į keliones klausytojai bus kviečiami  kiekvieną šeštadienį.
Džiugu, kad laimėti du projektai - „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“, „Būk aktyvus-būsi sveikas“ - ir gautas finansavimas. Taip pat Universiteto studentai kviečiami ir į Panevėžio pedagogų švietimo centro vykdomus projektus – „Panevėžio miesto suaugusiųjų gyventojų bendrųjų kompetencijų tobulinimas“  ir  „Atvirų durų popietės „Menas – sveikatai“. Taigi studentų laukia turiningi, įdomūs mokslo metai.

TAU PF rektorė Zita Kazlauskienė

Informacija TAU PF studentams

Spalio 7 d. edukacinė išvyka  Pažaislis – Kadagių slėnis - Birštonas.
Dalyviai renkasi 8.00 val. prie Aleksandro paminklo.


Spalio 21 d. edukacinė išvyka Rambynas - Rusnė.
Dalyviai renkasi 7.00 val. prie Aleksandro paminklo.

Kviečiame į Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto atidarymą

TAU

 

Negalime sustabdyti laiko, tačiau galime jį praleisti turiningai.TAU2

 Mokykitės, išbandykite, gyvenkite šiandien.                                         
                                                                            /EPALE/           

 

   Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto taryba ir Panevėžio pedagogų švietimo centras kviečia 2017 m. rugsėjo 29 d. 16.00 val. į Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto mokslo metų atidarymą, kuris vyks Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje (Klaipėdos g. 138).

Renginyje Jums koncertuos Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai, sveikinimo žodžius tars garbūs svečiai.
Fakultetų dekanai pristatys numatytas veiklas, užsiėmimų organizavimo tvarką ir laiką. Vyks būsimų studentų registracija.

Kviečiame dalyvauti!!!

                                                                       

                                                                                                           

KTU PTVF doc. dr. R. Milerio vieša paskaita "Demografinių pokyčių socialiniai ir ekonominiai iššūkiai Lietuvai"

R. Milerio paskaita

KTU PTVF vyksta registracija į japonų kalbos kursus

Japonu k. kursai

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) renka naują grupę į japonų kalbos kursus, vyksiančius nuo 2017 m. rugsėjo 18 iki lapkričio 15 dienos. Svečias iš Tokijo Susumu Nakagawa užsiėmimų metu su paskaitų dalyviais pasidalins japonų kalbos subtilybėmis ir specifika.
Rudens semestro metu  S. Nakagawa ves tęstines paskaitas buvusiems studentams, o naujai grupei pristatys japonų kalbos pradmenis.
Japonų kalbai tampant vis paklausesnei Europoje ir plečiantis šios šalies ekonomikai, Europoje didėja specialistų paklausa, kurie mokėtų japonų kalbą. Egzotiškos užsienio kalbos žinojimas ne tik praplečia akiratį, bet ir atveria daugiau galimybių karjeros kelyje. 
PTVF organizuojamuose japonų kalbos pradmenų kursuose dalyviai įgis žinių apie Japoniją ir jos kultūrą bei turės unikalią galimybę naujas žinias išbandyti bendraujant su S. Nakagawa, kuris jau daugybę metų keliauja po Europos universitetus ir dėsto japonų kalbą.
Moksleiviams, kurie ateityje planuoja studijuoti Rytų šalių kalbas, KTU PTVF organizuojami japonų kalbos kursai – ideali proga susipažinti su Azijos kalbų mokymosi ir kultūros ypatumais. 
Japonų kalbos kursai bus dėstomi anglų kalba. Nauja grupė renkama nuo rugsėjo 18 d. Paskaitos vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 16.00 val.
Kursai vyks Nemuno g. 33, Panevėžyje, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete.
Administracinis mokestis – 25 eurai.

Daugiau informacijos ir registracija į kursus:
Mob. tel. 8 686 54890
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   

Tęsk skrydį su KTU – rinkis magistrantūros studijas

MA I etapas 3


Gegužės 2 – birželio 27 dienomis vyksta pirmas priėmimo etapas į magistrantūros studijas.
Prašymų registracija iki birželio 27 d. 17 val. tik internetu ktu.edu svetainėje.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas siūlo socialinių ir technologinių mokslų krypčių studijų programas:

Vadyba. Vadybos magistrantūra skirta asmenims, siekiantiems vystyti savo profesinės srities lyderystę, kurti ir įgyvendinti organizacijos vadybos tobulinimo strategijas, orientuojantis į vidinių žmogiškųjų išteklių įgalinimą bei globalius verslo aplinkos iššūkius. Ši programa padės studijuojantiesiems tobulinti teorines bei metodologines vadybos žinias, savo analitinį ir kūrybinį potencialą, priimti socialiai atsakingus vadybinius sprendimus, vystyti komandinio darbo gebėjimus realizuojant projektines užduotis bei sprendžiant realias verslo organizacijų problemas.

Verslo ekonomika. Absolventai įgyja naujausių verslo ekonomikos žinių, geba spręsti verslo organizacijų problemas nacionalinėje ir globalioje aplinkoje. Absolventai geba kūrybiškai ir kritiškai vertinti ekonomikos idėjas, teorines ir praktines naujoves bei išmoksta jas taikyti darbe. Programa sudaryta bendradarbiaujant su verslo atstovais. Absolventai įgauna praktinių žinių ir gebėjimų apskaičiuoti verslo sprendimų ekonominius efektus bei didinti konkurencinį pranašumą. Žurnalo „Reitingai“ 2017 m. duomenimis, ekonomikos studijos KTU – tarp geriausiai ekonomikos specialistus ruošiančių magistro studijų programų Lietuvos universitetuose.

Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba. Aplinkos apsaugos vadybos ir švaresnės gamybos studijos yra pagrįstos tarpdisciplininiu mokymusi, diktuojančiu madas Vakarų universitetuose. Studijų metu, bendradarbiaujant su pramonės įmonėmis, yra sprendžiamos realios įmonių aplinkosauginės problemos bei atliekamos praktinės taikomosios užduotys jų aplinkos apsaugos veiksmingumui pagerinti. 2012 m. studijų programa buvo įvertinta tarptautiniu aplinkosauginiu „EnergyGlobe“ apdovanojimu už prevencinės aplinkos vadybos specialistų rengimą pramonės ir valstybės įstaigoms, o 2013 m. pripažinta geriausia inžinerine studijų programa Europoje, rengiančia darnios pramonės plėtros specialistus. Efektyvus privalomų ir papildomų studijų modulių derinimas suteikia studentams galimybę susidaryti individualius studijų planus, leidžiančius įgyti kompetencijas darnios pramonės vystymo, aplinkos apsaugos, politikos ir ekonomikos srityse. Programos absolventai sėkmingai dirba pramonės įmonėse (aplinkos apsaugos specialistais, padalinių ar įmonių vadovais), valstybės institucijose (ministerijose, agentūrose) bei konsultacinėse įmonėse.

Statyba. Statybos valdymas – statybos inžinerijos krypties programa, kurioje įgysite statybos projektų valdymo, įmonių valdymo, statybos skaitmeninio modeliavimo (BIM) ir geoinformacinių sistemų (GIS)  žinių; gebėjimų užtikrinti kokybės valdymą statybos procesų metu, taikyti BIM ir GIS technologijas vykdant statybos projektus, atlikti mokslinius tyrimus ir jų rezultatus praktiškai taikyti rengiant objekto statybos projektinius sprendimus.

Transporto priemonių inžinerija. Transporto tyrėjai bei žinybinės institucijos Lietuvai strategiškai svarbia problema,  kuriai išspręsti reikia naujų žinių ir kompetencijų, įvardija didėjantį negatyvų transporto sistemos poveikį žmogui ir aplinkai. Įsisavinant ekologiškų transporto priemonių su hibridinėmis jėgainėmis ar alternatyviais degalais kūrimo metodologiją ir ieškant mokslinių-inžinerinių sprendimų jėgainių efektyvumui padidinti, prisidedama prie saugios ir tvarios transporto ir logistikos sistemos kūrimo bei plėtojimo.

Valdymo technologijos. Valdymo technologijos – plačių galimybių inžinerinės veiklos sritis. Šios srities specialistų poreikis grindžiamas nuolatiniu įmonių siekiu diegti ir tobulinti valdymo sistemas, kurios yra neatsiejama šiuolaikinių technologijų dalis. Studijų programoje ruošiami valdymo sistemų magistrai, gebantys kurti modernias valdymo sistemas ir spręsti technologinių procesų bei sistemų valdymo problemas.

Į KTU magistrantūros studijas priimami asmenys, baigę pirmosios pakopos studijas ir atitinkantys priėmimo į magistrantūros studijų programas reikalavimų sąlygas.

Studijos KTU – skrydis į tavo karjerą!

Kviečiame į seminarą „Pareigybių rengimas (ne pedagoginiams darbuotojams) naujojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo kontekste“

2017 m. gegužės 17 d. 9.00 val. Panevėžio pedagogų švietimo centre vyks seminaras „Pareigybių rengimas (ne pedagoginiams darbuotojams) naujojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo kontekste“. Seminaro lektorė Giedrė Beleckienė (Vilniaus kooperacijos kolegija).

Kaina – 12.18 Eur.

Kviečiame registruotis svetainėje https://www.semiplius.lt/

Seminaras vyks Panevėžio pedagogų švietimo centre (Topolių al.12, Panevėžys). 

Metodininkė Renata Stančikienė,
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , 8698 32171.

Kvietimas į paskaitą „Pensijos, kitos pensijos ir išmokos“

Kviečiame 2017 m. gegužės 10 d. 14.00-16.00 val. dalyvauti  Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriaus paskaitoje-diskusijoje ,,Pensijos, kitos pensijos ir išmokos", kuri vyks Panevėžio pedagogų švietimo centras (Topolių al. 12).

Paskaita nemokama.

Registracija svetainėje https://www.semiplius.lt/

Metodininkė Renata Stančikienė,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,  8698 32171.

Susitikimas su Panevėžio TLK (Teritorinės ligonių kasos) specialistais

Logo  
2017 m. balandžio 18 d.  Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje įvyko Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) klausytojų susitikimas su Panevėžio TLK specialistais. Susitikime dalyvavo TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, kontrolės skyriaus vyr. specialistė Birutė Kavaliauskienė ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Angelė Valentinavičienė. 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė TAU PF  klausytojams pasakojo apie visuotinumo ir solidarumo principus PSD (Privalomojo sveikatos draudimo) sistemoje, kalbėjo apie PSD galimybes, papasakojo, kurias draudžiamųjų grupes draudžia valstybė, o kurie turi draustis patys. Taip pat atkreipė dėmesį į asmenų, turinčių 30 metų darbo stažą ir  dirbančių pagal verslo liudijimus, sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) įsigijimą, vykstant į kitas Europos Sąjungos šalis, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros kompensavimo galimybes. Gerbiama Sigita Paulauskienė TAU PF  klausytojus informavo apie dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, protezavimo tvarkos pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2016 m. lapkričio 1 d., atsakė į svarbius klausytojams kilusius klausimus.

Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė klausytojams priminė apie prevencines programas. Specialistė paaiškino, kokio amžiaus sveikais save laikantys gyventojai gali pagal šias programas nemokamai pasitikrinti sveikatą, papasakojo apie šių programų vykdymo naudą. Klausytojams buvo atsakyta į aktualius klausimus.

Paskaitos pabaigoje administravimo skyriaus vyr. specialistė Angelė Valentinavičienė surengė viktoriną. Teisingai atsakiusiesiems į klausimus buvo įteikti Panevėžio TLK prizai. 

NSŠ koordinacinės grupės informacija

 

 

Anglų kalba-raktas naujoms galimybėms

Puikios iniciatyvos-nauja pradžia ir pats tinkamiausias laikas įgyvendinti senus planus, kad ir tokius kaip anglų kalbos mokymasis. Rugsėjo mėn. pradžioje (2016 m.) Panevėžio pedagogų švietimo centras pakvietė norinčius mokytis anglų kalbos.

Į anglų kalbos pamokas atvyko labai įvairaus amžiaus suaugusieji. Vieni jų turėjo tikslą tobulinti jau turimus kalbos įgūdžius, kiti pasiryžo išmokti dar vienos – antros, trečios užsienio kalbos, nes jaučia ne tik būtinybę, bet ir malonumą mokytis, turiningai praleisti vakarą, susipažinti su naujais žmonėmis, bendrauti užsienio kalba bendraminčių būryje. Taip susidarė dvi grupės: 10 pradedančių ir 14 jau pažengusių. Visi besimokantieji pasinėrė ir į šalies kultūrą, sužinojo istorinių faktų, įdomių smulkmenų apie kasdieninį svečios šalies žmonių gyvenimą.

Anglų kalbos pamokos – tai kelias į platesnį aplinkos pažinimą ir įrodymas, kad mokymasis gali būti labai įdomus ir smagus procesas bet kuriame gyvenimo tarpsnyje net ir tiems, kurie nejaučia nostalgijos mokykliniam suolui.

Koordinacinės grupės informacija

Technologijų žinios Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto klausytojams

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos mokytoja Rūta Kurnickienė, mokytojas metodininkas Mindaugas Yčas ir jų mokiniai noriai atsiliepė į Panevėžio pedagogų švietimo centro iniciatyvą-padėti Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto 26 klausytojams įvaldyti kompiuterines technologijas.

Pradedant mokymus, jaunųjų mokytojų komandai buvo labai svarbu suprasti tikrųjų vertybių reikšmę, o ypatingai pilietiškumo, noro padėti kitiems ir dalinimosi turimomis žiniomis.

Bendradarbiavimas su Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto klausytojais yra puiki galimybė patikrinti ir patobulinti savo kantrybę, susipažinti su naujais žmonėmis, pagelbėti jiems, mokantis naudotis kompiuteriu. Mokydami senjorus naudotis kompiuteriu, komanda turi sugalvoti, kaip paaiškinti atliekamus veiksmus kuo paprasčiau. Tokiu būdu kiekvienas vyresnio amžiaus klausytojas gali atlikti užduotis ir džiaugtis, kad išmoko kažką naujo. Siekdami sudominti ir paskatinti besimokančius – ieškoma naujų mokymo būdų, parenkamos aktualiausios temos, į mokymo procesą žvelgiama išradingai.

Senjorams mokytis kompiuterinio raštingumo sekasi labai gerai, visi noriai lanko organizuotus užsiėmimus Panevėžio pedagogų švietimo centre. Kaskart pasibaigus užsiėmimams senjorai labai džiaugiasi jiems suteikta galimybe mokytis dirbti kompiuteriu, suteiktomis žiniomis, kaip juo naudotis, ieškoti informacijos ir kt. Senjorai noriai dalijasi naujai įgytomis žiniomis tiek tarpusavyje, tiek su kitais bendraamžiais, kurie nedalyvauja užsiėmimuose.

„Puikus bendravimas tarp kelių kartų, darbas su šiltais ir gerai nusiteikusiais vyresnio amžiaus žmonėmis yra malonus ir nė kiek nevargina. Visgi, visų smagiausia po užsiėmimų matyti senjorų šypsenas veiduose“, - pasakoja jaunų savanorių komanda.

Koordinacinės grupės informacija