JAUNIMO PROBLEMOS – PIRMAME PLANE

Sausio mėnesį, įgyvendindami projektą „Pasiruošt, dėmesio, veikiam“, aktyvūs Panevėžio jaunuoliai organizavo veiklas kurių metu išgrynino pagrindines problemas su kuriomis susiduria čia gyvenantis jaunimas.

Diskusijų metu išsiaiškinta, jog Panevėžio miesto mokyklinio amžiaus jaunuoliai susiduria su patyčiomis, nepakankamu jaunimo užimtumu, laisvalaikio erdvių trūkumu. Kaip vienas iš iššūkių buvo paminėtas didelis krūvis mokyklose, kuris įtakoja pervargimą ir mokymosi motyvacijos trūkumą.

Norėdami išsiaiškinti 17-30 m. jaunimo problemas, projekto „Pasiruošt, dėmesio, veikiam“ komanda panevėžiečius pakvietė į dar vieną susitikimą. Šį kartą jis vyko Panevėžio švietimo centro padalinyje, atviros prieigos STEAM centre.

Diskusijos metu 17-30 m. jaunimo tarpe dažniausiai minėtos problemos susijusios su nemokamų laisvalaikio veiklų, tokių kaip ekskursijos, dirbtuvės, koncertai, trūkumu, o jeigu tokios veiklos ir vyksta, tuomet trūksta informacijos apie jas. Paminėtas ir saviraiškos veiklų trūkumas.

Dar vienas svarbus šio amžiaus tarpsnio jaunuolių aspektas, išryškėjęs diskusijų metų, yra studijų ir persikvalifikavimo galimybių trūkumas Panevėžyje. Nors čia veikia kelios aukštojo mokslo įstaigos bei profesinės mokyklos, specialybių pasiūla yra gana siaura. Tai tiesiogiai koreliuoja su sunkumais keičiant profesiją, darbovietę ar susirandant darbą.

Siekiant spręsti išryškėjusias problemas, jaunuoliai buvo pakviesti pasiūlyti galimus minėtų problemų sprendimo būdus ir užpildyti problemų sprendimo planą.

Džiaugiamės, kad vieną iš pasiūlymų galime įgyvendinti ir mes! Jau greitai pakviesime Panevėžiečius dalyvauti atviroje diskusijoje-susitikime su Goda Černiauskaite, įmonės UAB „Amston“ atrankų konsultante ir socialinio tinklo „Linked In“ turinio kūrėja kuri pristatys kaip „Linked In“ pagalba galima susirasti ne tik darbo, bet ir praktikos, asmeninio tobulėjimo galimybių.

Dėl daugiau informacijos apie renginį, sekite informaciją Panevėžio švietimo centro socialiniuose tinkluose.