KELIONĖ LAIKU: BALTŲ ZODIAKO ŽENKLAI IR STEAM

Panevėžio švietimo centro padalinys – Panevėžio STEAM atviros prieigos centras  –  įgyvendina Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą vaikų ir jaunimo meno projektų ir tautinio meno kolektyvų veiklos projektą „Kelionė laiku: baltų Zodiako ženklai ir STEAM“.

Projekto tikslas – didinti profesionaliojo meno ir kultūros prieinamumą skirtingų poreikių ir gebėjimų turintiems vaikams ir jaunuoliams, skatinant juos aktyviai dalyvauti integruotoje formaliojo ir neformaliojo švietimo veikloje, per menines ir STEAM veiklas sužadinti vaikų ir jaunuolių kūrybiškumą, iniciatyvumą, mokslinį smalsumą, per patyrimines-praktines veiklas supažindinti juos su etnokosmologija, baltiškais Zodiako ženklais bei STEAM.

Projekte dalyvauja skirtingų amžiaus grupių ir poreikių turintys vaikai, jaunuoliai. Panevėžio dailės mokyklos mokiniai nupiešė senuosius baltų Zodiako ženklus ir parengė jų eskizus darbui su 3D modeliavimo programa. Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos I C kl. mokiniai (mokytoja K. Rapševičienė) pagal nupieštus eskizus ženklus išspausdino 3D spausdintuvu, o naudodami silikoną išliejo baltų Zodiako ženklų formas žvakėms.

Lapkričio 21 d. PRC „RoboLabas“ vyks projekto veiklų pristatymo renginys, kurio metu bus demonstruojamos mokinių sukurtos stilizuotos baltų Zodiako ženklų žvakės.

Šiuo metu PRC „RoboLabas“ patalpose vyksta Panevėžio dailės mokyklos mokinių baltų Zodiako ženklų piešinių ir molinių lentelių paroda. Kviečiame aplankyti.