METEOROLOGĖS A. GALVONAITĖS PASKAITA APIE KLIMATO KAITĄ

Lapkričio 9 d. Panevėžio švietimo centre, įgyvendinat projektą „Veikime kartu“, vyko geografės, meteorologės, fizinių mokslų daktarės Audronės Galvonaitės paskaita „Klimato išdaigos Lietuvoje“. Renginio metu buvo pristatytos pagrindinės klimato kaitos tendencijos, jas lemiantys veiksniai, aptartos gamtos išsaugojimo, klimato pokyčių mažinimo galimybės.

Susitikimo metu lektorė nurodė, kad klimato kaita jau vyksta – nuo 1770 metų Lietuvoje vykdomų reguliarių meteorologinių matavimų duomenimis, vidutinė Lietuvos temperatūra nuolatos kyla. Nestabdydami šios tendencijos sulauksime padarinių – dažnės ekstremalūs gamtos reiškiniai, smarkios audros, škvalai, sausros, staigūs ir dideli temperatūrų pokyčiai, liūtys ir kt.

Lektorė taip pat pabrėžė, kad mąstymas, jog kitame pasaulio krašte vykstančios katastrofos, tokios kaip Fukušimos avarija ar Australijos gaisrai, mūsų neveikia, yra klaidingas. Kiekvienas reiškinys daro didžiulę įtaką pasaulio, o kartu ir Lietuvos klimatui. Būtent todėl vertėtų mąstyti globaliau ir veiksmų imtis jau dabar, juk „Gyvename po vienu dangumi“, – teigia A. Galvonaitė.

Paskaitos „Klimato išdaigos Lietuvoje“ metu dar kartą iškeltos globalios problemos susijusios su klimato pokyčiais. Meteorologės duoti patarimai ir įžvalgos vertė susimąstyti apie kiekvieno iš mūsų indėlį prisidedant prie šių problemų sprendimo ir klimato kaitos mažinimo.