Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre vyko Panevėžio švietimo centro ir Panevėžio plėtros agentūros ,,Panevėžys NOW” unikalus aukcionas, skirtas inovatyviems sprendimams vystyti „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“. Renginyje dalyvavo drąsiai nusiteikusios mokinių komandos, kurios turėjo galimybę isigyti Panevėžio įmonių paruoštus iššūkius, susijusius su realiomis verslo problemomis.
Šiame renginyje dalyvavusios įmonės pateikė užduotis, kurios atspindi jų veiklos aktualijas ir iššūkius. Mokiniai, dalyvaudami aukcione, įsigijo šias užduotis ir pradės sprendimų paieškas. Tarp iššūkių buvo atliekų perdirbimo, tvarumo, ergonomikos, dizaino kūrimo ir gamybos procesų optimizavimo temos.
AB „Panevėžio stiklas” pasiūlė iššūkį, kaip efektyviai atskirti stiklą nuo keramikos atliekų rūšiavimo metu. Šią užduotį įsigijo Panevėžio Rožyno progimnazijos komanda, kuri ieškos sprendimų tvaresniam atliekų tvarkymui.
UAB „Adax“ pasiūlė sukurti naują šildytuvo-radiatoriaus dizainą, kurią imasi kurti Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos mokiniai.
UAB „Group Lithuania“ komandoms pateikė užduotį sukurti maksimaliai ergonomišką gamybos operatoriaus-surinkėjo darbo vietą. Panevėžio pradinės mokyklos komanda dabar ieškos būdų, kaip palengvinti šiuolaikinės gamybos operatoriaus darbą.
Tuo tarpu Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokykla ir PRC „RoboLabas“ komanda spręs, kaip perdirbti šlifavimo diskelius ir ieškos jų panaudojimo galimybių. Šį iššūkį sugalvojo UAB ,,Arginta Engineering„.
„IGIS” pateikė iššūkį, kaip efektyviai panaudoti dažų likučius realiose erdvėse. Šią užduotį spręs Panevėžio „Vilties” progimnazijos komanda.
O UAB „Tin Cap“ užduotis – sukurti kelių dangtelių dizainus, kurie pritrauktų vartotojų dėmesį parduotuvėse, – atiteko Panevėžio 5-osios gimnazijos mokiniams.
Pagrindinis šio renginio tikslas – skatinti mokinius domėtis inžinerija, technologijomis, ekologija ir verslumu. Dalyviai ugdys kūrybiškumą, komandinio darbo ir problemų sprendimo įgūdžius, kurie jiems bus naudingi renkantis būsimą karjeros kryptį. Mokinių komandos turės galimybę apsilankyti įmonėse, susipažinti su jų veikla, o bendradarbiaudami su verslo atstovais kurs inovatyvius sprendimus.
Dalyvaudami šiame projekte, mokiniai ne tik gilinsis į realias verslo problemas, bet ir įgis praktinės patirties, kuri padės tobulinti jų STEAM kompetencijas – gebėjimą taikyti mokslą, technologijas, inžineriją, meną ir matematiką sprendžiant sudėtingus uždavinius.
„Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ – tai svarbi galimybė, skatinanti jaunąją kartą įgyti vertingų įgūdžių ir prisidėti prie inovacijų kūrimo savo regione. Komandų laukia įdomus ir kūrybingas procesas, vedantis ne tik prie naujų sprendimų, bet ir asmeninio tobulėjimo.
Sėkmės mokiniams atrandant naujus kūrybinius sprendimus!