MOKYKLŲ LYDERYSTĖS INICIATYVŲ RENGINYS

Vasario 20 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje įvyko I-asis mokyklų lyderystės iniciatyvų renginys projekte dalyvaujančių mokyklų kūrybinėms komandoms „Patirtinio mokymosi sėkmės Panevėžio miesto mokyklose”.

Siekdami aptarti patirtinio mokymosi taikymą praktinėje veikloje, pasidalinti jau turimomis šio mokymosi sėkmės istorijomis 10 miesto mokyklų komandos, 4 gimnazijų 6 progimnazijų, iš viso net 43 įvairių mokomųjų dalykų mokytojai, mokyklų vadovai dalyvavo I-ajame LL3 projekto mokyklų lyderystės iniciatyvų renginyje Patirtinio mokymosi sėkmės Panevėžio miesto mokyklose“. Renginį moderavo lektorius Gintautas Katulis, psichologas, patirtinio ugdymo mokymų vadovas, psichologijos doktorantas. G. Katulis yra tarptautinio patirtinio ugdymo ekspertų tinklo „Via Experientia“ narys, dirba su patirtinio ugdymo mokymais, kurių metu dalyviai skatinami inicijuoti pokytį, mokytis iš savo patirties, geriau suprasti save ir savo komandą. Pirmoje renginio dalyje lektorius pristatė patirtinio mokymosi principus, akcentavo refleksijos svarbą. Antroje renginio dalyje LL3 projekte dalyvaujančių mokyklų komandos dalinosi jau turima patirtinio ugdymo ir bendradarbiavimo patirtimi, pasidžiaugė vykdomais projektais, bandymais, integruotomis pamokomis. Dalyviai suprato, kad kiekvienos mokyklos patirtys ir galimybės yra skirtingos, kad progimnazijose ir gimnazijose negali būti vykdomi vienodos apimties darbai. Refleksijos metu dalyviai pasidžiaugė, kad Panevėžio miesto mokyklos turi kuo pasidžiaugti, sėkmingai plėtojamas patirtinis ugdymas įvairių dalykų pamokose. Mokytojai praplėtė žinojimą apie veiklų įvairovę skirtingų tipų mokyklose, pasisėmė naujų minčių pamokos organizavimui, išsinešė idėjų bendradarbiavimui. „Pamatėme daug veiklų pristatymų, patyrėme, kad reikia bandyti, pasinaudosime pristatytomis idėjomis, peržiūrėsime kitų mokyklų internetines svetaines, kuriose pristatoma, kaip vykdomos STEAM veiklos“ – dalinosi įspūdžiais mokytojai ir mokyklų vadovai. Po refleksijos dalyviai susipažino su priemonėmis patirtiniam mokymuisi Robotikos centre „RoboLabas“.

Apibendrindami galime teigti, kad renginio dalyviams buvo ne tik įdomu, bet ir labai smagu dalintis įvairiomis patyriminio mokymosi patirtimis. Tikimės, kad ir kiti mokyklų bendradarbiavimo renginiai bus tokie pat sėkmingi ir nuotaikingi.

Panevėžio miesto savivaldybės informacija.

 

Daugiau informacijos https://www.panevezys.lt/lt/veiklos-sritys/svietimas-237/projektai-1458/projektas-lyderiu-laikas-3.html