NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Balandžio 23–29 dienomis skelbiama 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šia proga Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka parengė įspūdingą renginių programą. Vyks išskirtiniai knygų pristatymai ir susitikimai su jų autoriais, parodos, ekskursijos ir kūrybinės laboratorijos.

Balandžio 23 d. 11.30–14 val., savaitės atidarymo metu, prie bibliotekos Centrinių rūmų (Respublikos g. 14) įsikurs lauko kavinė GYVAta su knygų maininyku ir smagiomis staigmenomis. Čia apsilankiusiųjų laukia įvairiausi siurprizai – nuo netikėtų susitikimų su knyga iki niekur neregėto meniu.

Pati šios savaitės tema „Kartu mes kuriame ateitį“ skatina bendrauti, diskutuoti, dalintis idėjomis apie šiandienos bibliotekos poreikį. Susitikimuose su iškiliais Lietuvos kūrėjais užsimezga gyvi dialogai, gimsta prasmingi sumanymai, išsakomos mintys ir lūkesčiai.

Savaitės metu biblioteka pakvies į Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro dieną ir susitikimą su knygos „Lietuvos istorija kiekvienam“ autoriais – prof. Alfonsu Eidintu, prof. Alfredu Bumblausku, prof. Antanu Kulakausku. Savo knygą „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatys Arvydas Anušauskas. Rašytojas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis bibliotekoje mokys kūrybinio rašymo meno.

Norinčius pasitikrinti savo žinias, kviečiame užsukti į Pažinimo erdvę ir atsakyti į interaktyvaus testo „Pro Bitės akinius“ klausimus.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu siūlome aplankyti įvairiose bibliotekos erdvėse vykstančias parodas, dalyvauti edukacijose, ekskursijose. Turėsite išskirtinę galimybę apžiūrėti tas erdves, kurios įprastai yra užvertos lankytojams, ekskursijoje „Netradicinės bibliotekos erdvės“. Ekskursija „Knygos chirurgija“ susipažindins su restauratorių darbo ypatumais, pažeistų knygų atkūrimo paslaptimis. Smalsiems ir sumaniems skirti Robotikos mokymai.

Dailininko Stasio Eidrigevičiaus kūrybos erdvėje – atnaujinta ekspozicija, kurioje pristatomi dar neeksponuoti plakatai iš dailininko   kolekcijos ir interaktyvus ekranas susipažinti su Panevėžyje kuriamu Stasio Eidrigevičiaus menų centru.

Kazimiero Barėno asmeninės bibliotekos skaitykloje galėsite išvysti unikalią knygą, išleistą prieš šimtą metų Glazge (Škotija), Juozo Norbuto „Lyra ir satyra“, kurią Lietuvoje turi vienintelė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Mažiesiems skaitytojams nuotaikingą „Knygos šventę“, skirtą Pasaulinei knygos dienai, rengia Vaikų literatūros skyrius. Jos metu bus pristatytos geriausios lietuvių vaikų rašytojų knygos, apdovanoti kryžiažodžių konkurso dalyviai, literatūrinę kompoziciją parodys gimnazistai.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga bibliotekoje vyks įvairios akcijos. Atėję į biblioteką galės gauti nemokamą skaitytojo pažymėjimą, sukurti skaitmeninį šeimos nuotraukų archyvą.

Daugiau informacijos rasite bibliotekos tinklalapyje www.pavb.lt

Nacionalinė bibliotekų savaitė