PANEVĖŽIO MOKINIŲ BENDROVĖ VASAROS IŠKYLOS RINKINĮ PAVERTĖ SUVENYRU

Balandžio 18 d. Panevėžio švietimo centro padalinyje – Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ – įvyko Panevėžio regiono mokomųjų mokinių bendrovių paroda eXpo, kurios metu savo sukurtus verslus, produktus ir paslaugas pristatė net 20 komandų iš Panevėžio, Pakruojo r., Utenos r., Kauno ir  Šiaulių miestų.

Panevėžio regiono mokinių verslų paroda – puiki galimybė jaunuoliams praktiškai pritaikyti Lietuvos Junior Achievement programos „accelarator_x“ metu įgytas teorines žinias: pristatyti savo bendrovėse sukurtas ir išvystytas idėjas, lavinti bendravimo įgūdžius bendraujant su potencialiais investuotojais ir klientais, gauti grįžtamąjį ryšį ir tobulinti savo produktus atsižvelgiant į rinkos ar klientų poreikius.

Dirbdami bendrovėse mokiniai išbando realaus verslo patirtį: įkuria įmonę, kaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą ir jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso įmonę uždaro. Bendrovėse sukurtus produktus jaunuoliai pristato regioninėse parodose.

Mokinių bendrovių parodoje jaunuosius verslininkus vertino komisija, sudaryta iš viešojo ir verslo sektorių atstovų.

Renginio organizatoriai – Panevėžio švietimo centras ir Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“ – nuoširdžiai dėkoja pagrindiniam renginio remėjui UAB „Linas Agro“ grūdų centrai, renginio iniciatoriams, partneriams ir draugams .

Organizatoriai džiaugiasi prie renginio prisidėjusių įstaigų aktyvumu. Jaunųjų bendrovių vertinimo komisijos nariais tapo Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio regioninio karjeros centro, AB SEB banko, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir kitų įmonių, įstaigų ar organizacijų atstovai.

Mokinių bendroves vertino ir vardines nominacijas įsteigė Panevėžio mieste ir Panevėžio regione veikiančios verslo įmonės: UAB „Jutrix“, UAB „Pauluma“, UAB TPA, UAB „Malčiauskas ir partneriai“, taip pat pagrindinis renginio rėmėjas – UAB „Linas Agro“ grūdų centrai. Renginyje taip pat dalyvavo asociacijų, viešųjų įstaigų – Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos, Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“, VšĮ „Inovacijų agentūros“ bendradarbystės erdvės „Spiečius“, Panevėžio socialinių paslaugų centro, Panevėžio moterų verslo tinklo, Lietuvos inovacijų centro, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Panevėžys Europe Direct – atstovai.

Renginys dėmesio sulaukė ir iš mokslo įstaigų – Panevėžio „Minties“ gimnazijos, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos, Kauno technologijų universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto, Panevėžio mokymo centro. Šios įstaigos taip pat įsteigė nominacijas arba skyrė narių į jaunųjų bendrovių vertinimo komisiją.

Renginio dalyvius džiugino staigmenos: bendrovių mugę pasveikino Panevėžio „Vilties“ progimnazijos 4 kl. mokiniai – grodami kibirų būgnais atliko muzikinį kūrinį. Mokinius ruošė Panevėžio „Vilties“ progimnazijos mokytojos ekspertės Irina Gustienė ir Asta Sakalienė. Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai ir mokytojas Darius Dimbelis pasirūpino renginio įgarsinimu, o mokytojos Jorūnės Jakubėnienės mokinės renginio dalyviams ir svečiams padovanojo muzikinį pasirodymą.

Galime pasidžiaugti, kad prizines vietas parodoje užėmė Panevėžio regiono mokinių įkurtos bendrovės.

Pirmąją vietą iškovojo Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokinių komandos bendrovė „Frostiq“, kuri lofilizavo šaltibarščių ingridientus ir mokinių rankomis sukurtą vasaros iškylos rinkinį pavertė suvenyru. Ši bendrovė atstovaus Panevėžio regionui nacionalinėje mokinių verslų parodoje, vyksiančioje gegužės 17 d. Vilniuje ir stengsis iškovoti kelialapį į tarptautinę bendrovių mugę Italijoje.

Antrąją vietą pelnė Pakruojo r. Žeimelio gimnazijos mokinių komanda „Glow and go“, trečiąją – Kauno Veršvų gimnazistų bendrovė „Saponaria“.

Panevėžio regiono mokomųjų mokinių bendrovių paroda – galimybė jauniesiems verslininkams pristatyti savo idėjas, įgyti praktinės verslumo patirties, gauti naudingų patarimų iš patyrusių verslininkų, ugdytis kūrybiškumą, savarankiškumą ir atsakomybę.

Šio renginio sėkmė yra visos bendruomenės nuoširdžių pastangų ir paramos rezultatas.

Nuotraukos: Rusnė Pšetulskytė