PANEVĖŽIO ROBOTIKOS CENTRE PRITAIKOMI PRAMONĖJE NAUDOJAMI VALDIKLIAI

Susipažinti su pramonėje naudojamais valdikliais jau galima ir robotikos centre RoboLabas

Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ neformaliojo švietimo mokytojos Laura Kuchalskienė ir Klaudija Pelanytė turėjo unikalią progą stebėti ir mokytis SIEMENS TAI portalo konfigūravimą. Robotikos centre taip pat galima susipažinti suSiemens valdiklių mokomaisiais stendais.

Įmonės TPA programuotojas Arnoldas papasakojo apie pagrindinį stendo valdiklį, kuris gali būti modifikuotas, norint atlikti tam tikrą valdymo ar automatizacijos užduotį. Mokytojos išsiaiškino ir aptarė PLC (programuojamas loginis valdiklis, naudojamas automatinėms valdymo sistemoms daugelyje automatinių procesų pramonės šakose) blokinę schemą: įvesties ir išvesties kelių sistemą.

Aptartas ir išbandytas PLC programavimas: simbolių, kintamųjų, funkcinių, laikmačių ir t.t. Taip pat vyko susipažinimas su HMI ekrano vizualizacijos ir programavimo galimybėmis.

Tokius šešis mokomuosius stendus turi Panevėžio regioninisSTEAM atviros prieigos centras. Praktiniam darbui skirtą įrangą su „Siemens“ valdikliais Dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorijai padovanojo technologinių procesų automatizavimo įmonė „TPA“. STEAM centromokiniams apie inžineriją sužinoti plačiau siūloma „Išmanaus namoužsiėmimuose, kur dirbama su 3D technologijomis bei praktiškai išbandomi pramonėje naudojami valdikliai.