PANEVĖŽIO ROBOTIKOS CENTRE „ROBOLABAS“ VYKO TARPTAUTINĖS ROBOTŲ VARŽYBOS ROBOTŲ FIESTA 2023

Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ šeštadienį (11-11) vyko tarptautinės robotikos varžybos „Robotų fiesta 2023“.

Į jau ketvirtas robotų varžybas šiemet užsiregistravo rekordinis skaičius dalyvių iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Panevėžio ir Latvijos. 8-iose skirtingose rungtyse varžėsi ir kovojo beveik 200 robotų!

„Robotų fiestos“ dalyviai su savo sukonstruotais LEGO ar savadarbiais mini sumo robotukais stumdėsi Mini sumo, LEGO sumo, LEGO sumo junior ringuose. Skirtingo amžiaus grupėse dalyviai rungėsi su sunkiausiais – iki kg sveriančiais – robotukais, o mini sumo rungtyje kovėsi patys mažiausi robotukai, sveriantys ne daugiau kaip 500 g.

Į populiarų automobilių ralį panašioje „Folkrace“ trąsoje robotukai lenktyniavo tarpusavyje ir autonomiškai judėdami stengėsi įveikti netikėtas kliūtis, o visai šalia – linijos sekimo, linijos sekimo TURBO ir LEGO linijos sekimo rungtyse – LEGO ir savadarbiai robotukai bandė per kuo trumpenį laiką įveikti juodos linijos trasą. Šioje rungtyje dalyvaujantys robotukai labai primena bolidus iš „Formulės 1“ lentynių.

Aršios robotų kovos vyko „Antweight“ ringuose. Šiemet dalyviai dėl didelio susidomėjimo  rungtimi kovėsi net dviejuose dengtuose ringuose. Ginklais ir geležtėmis apsiginklavę robotukai naikino priešininkus taip, kad į visas puses skraidė detalės ar sulaužytos robotų dalys. Nors ginkluotų kovų metu robotukai būna smarkiai sugadinti ar net visiškai suniokoti, robotų kūrėjų tai neatbaido, atvirkščiai, sulaukiama dar daugiau dalyvių. Šiemet vien klaipėdiečiai į Panevėžį atsivežė apie 40 kovoms skirtų robotų.

Varžybose pirmą kartą vyko parodomoji dronų rungtis, kurią STEAM centro erdvėje parengė robotikos centro „RoboLabas“ robodronikos būrelio mokytojas su mokiniais.

Varžybų metu dėmesio sulaukė ir žiūrovai. Jie, kaip ir varžybų dalyviai, galėjo nemokamai išbandyti 360 laipsnių filmavimo platformą, už aktyvumą laimėti rėmėjų įsteigtų prizų.

„Robotų fiestos 2023“ varžybų dalyviai apdovanoti vertingais prizais, kuriuos įsteigė Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, įmonės – UAB „Specagra“, UAB „Auresa“, UAB „Eurobiuras” ir Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“.