PANEVĖŽIO ŠVIETIMO CENTRO PADALINIO ROBOTIKOS CENTRO „ROBOLABAS“ UGDYTINIAI PELNĖ METINES STIPENDIJAS

Panevėžio švietimo centro padalinio robotikos centro „RoboLabas“ ugdytiniai pelnė metines stipendijas

 

Daugiau nei šimtas puikiai besimokančių, gabių, aktyvių, laimėjusių įvairius konkursus, olimpiadas, varžybas Lietuvos moksleivių nuo rugsėjo mėnesio visus metus gaus „Lietuvos Maximalistų“ stipendijas. Tarp šių jaunuolių – keturi panevėžiečiai. Trys iš jų – Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ugdytiniai – pelnė stipendijas inovacijų kategorijoje. Tai Dovydas Aleknavičius, Ignas Cimnolonskas ir Augustas Pažemys.

Stipendija už unikalų išradimą

Šiemet žiniasklaidoje dėl neįtikėtino išradimo plačiai nuskambėjo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos vienuoliktoko Dovydo Aleknavičiaus pavardė. Vaikinas sukūrė triukę, kuri matuoja oro taršą. Būtent už šią inovaciją jam įteikta „Maximalisto“ stipendija.

Technologijų galimybės neribotos

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos aštuntokas Ignas Cimnolonskas didžiuojasi sukurtu elektroniniu projektu „Simon game“. Tai smagus, atmintį lavinantis elektroninis žaidimas, kurio pagrindinė užduotis – įsiminti kuo ilgesnę seką. Ignas dalyvavo VGTU organizuotame Vilnius TECH projekte „Ateities inžinerija“ ir pelnė teisėjų komisijos simpatijas dėl šio žaidimo kompaktišumo. Įdomu tai, kad panašūs žaidimai naudojami rengiant astronautus. Aštuntokui už šį kūrinį įteikta „Lietuvos Maximalistų“ stipendija.

Vaikinas jau trejus metus lanko robotikos centrą „RoboLabas“ ir džiaugiasi savo pasiekimais: šiemet jis dalyvavo nacionalinėse robotikos varžybose „Automaton“, kuriose užėmė 2 vietą „Antweight“ rungtyje, laimėjo įdomiausios roboto konstrukcijos apdovanojimą, o Šiauliuose vykusiame „Saulės robotų mūšyje 2022“ pelnė 2 vietą „Freestyle“ rungtyje.

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos devintokas, robotikos būrelį „RoboLabas“ centre lankantis Augustas Pažemys „Maximalistų“ stipendiją pelnė už kompiuteriu valdomas CNC frezavimo stakles, kurias „RoboLabas“ centro FabLab dirbtuvėse projektavo, surinko ir programavo kartu su Dovydu Aleknavičiumi. Augustas „RoboLabas“ centrą lanko nuo jo atidarymo dienos.

Į programavimo ir inžinerijos pasaulį Dovydą, Augustą ir Igną atvedė jų mokytoja Laura Kuchalskienė. Veikli pedagogė dirba IT mokytoja Panevėžio „Saulėtelio” progimnazijoje, o robotikos centre „RoboLabas” veda robotikos būrelius. Mokytoja džiaugiasi, kad robotika, elektronika, programavimu besidomintys jaunuoliai sukurtais darbais geba nustebinti ne tik mokytojus, bet ir Lietuvos universitetų dėstytojus.