PANEVĖŽYJE LANKĖSI SAVANORIS IŠ JAV

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto ir rajono gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su Amerikos kultūra, tradicijomis, sužinoti apie studijas užsienyje. Panevėžio 5 -osios, „Minties“, Juozo Miltinio, Juozo Balčikonio bei Panevėžio rajono Velžio gimnazijų moksleiviai tobulino savo anglų kalbos žinias interaktyviose pamokose dirbdami kartu su savanoriu iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Svečias jaunuoliams parodė, kad pamokos ir mokymasis gali būti įdomus diskutuojant, dirbant komandoje, supažindino moksleivius ir mokytojus su aktyviais mokymosi metodais.

Rugsėjo 24-28 dienomis Panevėžio mieste lankėsi Amerikietis savanoris iš Viskonsino tarptautinės švietimo mokslinės kultūrinės organizacijos (WIESCO). Svečiui Robert M. Pine tai buvo pirmoji pažintis su Panevėžiu. Lietuvoje ekspertas savanoriauja nuo 2003 metų. Kartu su svečiu atvyko Ugdymo plėtotės centro metodininkė Violeta Valiuškevičienė. Savanorį globojo Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė, svečią taip pat mielai priėmė Panevėžio savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Petras Luomanas.

Robert M. Pine susipažino su Panevėžio švietimo centru bei anglų kalbos mokytojais iš visos Panevėžio apskrities. Mokytojai kartu su savanoriu diskutavo apie aktyvius mokymo metodus, turėjo galimybę patys juos išbandyti bei pasidalino savo patirtimi su užsieniečiu. Svečią maloniai nustebino gimnazistų domėjimasis Amerikos kultūra, tradicijomis, galimybe studijuoti JAV. Moksleiviams tai buvo puiki galimybė patobulinti savo anglų kalbos žinias. Savanoris Robert M. Pine taip pat turėjo galimybę susipažinti su Panevėžio miesto žymiomis vietomis, lankėsi Krekenavos regioniniame parke.

Šiuolaikinio žmogaus gyvenimas nebeįsivaizduojamas be anglų kalbos – bendravimo ir bendradarbiavimo su užsieniečiais, filmų žiūrėjimo, angliškų dainų klausymosi bei naujausių technologijų teikiamų galimybių. Pasak Europos Komisijos 2012 m. ataskaitos, 38 proc. lietuvių geba susikalbėti angliškai ir šios kalbos mokosi tiek moksleiviai, tiek suaugę, nes tai yra ne pranašumas, o privalomas ir savaime suprantamas dalykas. Darbdaviai taip pat visada į tai kreipia dėmesį, nes anglų kalba vis dar išlieka verslo lingua franca (bendra kalba vartojama tarp žmonių, kalbančių skirtingomis kalbomis) ir žiūrint į ateitį tai turėtų gimnazistus motyvuoti dėti visas jėgas ir pastangas tobulinti anglų kalbos įgūdžius ne tik pamokose, bet ir už klasės ribų.

Esu labai dėkinga minėtų mokyklų vadovams ir mokytojams, kurie geranorišku bendravimu ir bendradarbiavimu sustiprino abipusius santykius tarp Amerikos ir Lietuvos, pasisėmė patirties, tolerancijos bei žinių.

Rasa Širmulienė

Panevėžio „Minties“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Panevėžio švietimo cento metodininkė

JAV-LT Alumni Asociacijos Panevėžio padalinio Prezidentė

dav