PASAKOJO APIE KOSMOSĄ

Sausio 9 d. TAU lankėsi kosmonautas. Taip studentai „pakrikštijo“ lektorių Arvydą Šeikį, kuris pagal profesiją yra finansininkas, dirba spaustuvėje ir labai domisi kosmosu, kosminiais laivais, jų įranga, kosmoso tyrimo tendencijomis. Jis turi surinkęs labai daug medžiagos su nuotraukomis, diagramomis, skaičiais, pavyzdžiais.
Per trumpą laiką lektorius papasakojo, kur baigiasi Žemė ir prasideda kosmosas, koks turi būti aukštis ir greitis, kaip pakyla raketos, kaip jos gali padidinti greitį, nusileisti, kiek jos sveria, kokiu kuru varomos, kiek krovinio gali gabenti, kokios kosmonautų darbo sąlygos…
Daugiausia šurmulio sukėlė pasakojimas apie galimas atostogas kosmose, planuojamą nuolatinę gyvenamąją bazę Mėnulyje, apie planetą B – Marsą, apie gyvenimo sąlygas ten ir kiek tai kainuotų.
Paskaita studentei mokytojai Vilijai Sabalienei pažadino prisiminimus ir ji papasakojo, kaip apie 1976 metus su moksleiviais vyko į ekskursiją į Gagarino miestą, kur teko pabendrauti su kosmonauto J. Gagarino motina ir broliu.
Studentai, kurių susirinko apie pusšimtį, sakė, kad mielai pasiklausytų ir daugiau paskaitų. Lektorius žadėjo pagalvoti.

Studentė Zita Pranskevičiūtė

Archyvo nuotr.