PASIŽADĖJIMAS LIETUVAI

Nuo kovo 28 d. (trečiadienio) 8.30 val. iki kovo 30 d. (penktadienio) 10.30 val. (bibliotekos darbo valandomis) Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse kviečiame įrašyti savo įrašą į knygą „Pasižadėjimas Lietuvai“. Vėliau knyga, kurios atsiradimą inicijavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, keliaus į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo iškilmes J. Miltinio dramos teatre.

Knygoje „Pasižadėjimas Lietuvai“ visi norintieji galės pažymėti savo moralinį įsipareigojimą Tėvynei. Apribojimų jokių nėra, visų pasižadėjimai čia yra geidžiami ir laukiami.

„Visi, kas norės palikti kitam šimtmečiui savo pasižadėjimą, kuo jis gyvena dabar, ko jis tikisi iš Lietuvos ateityje, ką jis gali nuveikti dėl Lietuvos – kiekvienas galės pasirašyti toje knygoje. Ji yra neriboto dydžio, esame pasiruošę susegti visus pasižadėjimus, kiek tik jų bus. Kviečiu visus tapti kito Lietuvos šimtmečio signatarais“, – sako Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Pasak jo, Lietuva – tarsi knyga, kurią rašome visi, gyvenantys čia. „Jau pirmieji jos puslapiai liudija, kokie drąsūs ir nepalaužiami mūsų žmonės, kurdami ir stiprindami Tėvynę. Prieš 100 metų užrašyti Vasario 16-osios Akto žodžiai – tvirtas pažadas valstybingumui, į kurį nuolat atsiremiame, pasisemiame tvirtybės ir žengiame pirmyn į ateitį. Kviečiu parašyti Jūsų pažadą Lietuvai, ką kiekvienas galėtume padaryti dėl Tėvynės“, – teigia Seimo pirmininkas.

Pirmoji įrašą knygoje paliko Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kovo 30 d. (penktadienį) biblioteka aptarnaus lankytojus iki 11.30 val.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos

Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius