PASVEIKINTI „MAXIMALISTŲ“ STIPENDIJAS KONKURSE LAIMĖJĘ MOKINIAI

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje pasveikinti septyni „Maximalistų“ stipendijas pelnę mokiniai: Kotryna Glemžaitė, Emilis Vitas Navickas, Dovydas Aleknavičius, Ignas Cimnolonskas, Rėjus Mikitavičius, Modestas Januškevičius iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ir Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos auklėtinis Paulius Klimovas.

„Džiaugiuosi matydamas gabų, šaunų jaunimą, savo gebėjimais ir pasiekimais garsinančius ne tik savo mokyklas, bet ir mūsų miestą. Jūs esate mūsų ateities Lietuva, didžiuojuosi, kad Panevėžyje auga tokie sumanūs, aktyvūs jauni žmonės. Nuoširdžiai linkiu kuo didžiausios sėkmės, siekiant savo užsibrėžtų tikslų ir svajonių“, – sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Emilis Vitas Navickas, Rėjus Mikitavičius, Dovydas Aleknavičius, Ignas Cimnolonskas ir Modestas Januškevičius stipendijas pelnė inovacijų kategorijoje. M. Januškevičius apdovanotas pagrindine – 200 Eur – stipendija, o kitiems mokiniams skirta skatinamoji – 100 Eur – premija. Beje, D. Aleknavičius ir I. Cimnolonskas „Maximalistų“ stipendiją laimi antri metai iš eilės, o skatinamoji premija sporto srityje antrąkart skirta perspektyviai sportininkei K. Glemžaitei. P. Klimovas skatinamąją premiją pelnė visuomeniškumo kategorijoje.

Glemžaitė – ne vieną apdovanojimą pelniusi Panevėžio sporto centro trenerių Dalios Vaičikonienės ir Vytauto Vaičikonio ugdytinė. Sportininkė pasaulio jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionate tapo pirmąja mergina Lietuvos istorijoje patekusia į vienviečių baidarių A finalą olimpinėje rungtyje. Olimpinės, 500 m rungties, finale užėmė aukštą šeštą vietą.

V. Navickas, R. Mikitavičius, D. Aleknavičius, I. Cimnolonskas ir M. Januškevičius nuo jaunų dienų domisi robotika, elektronika, programavimu, dalyvauja įvairiose varžybose, kuriose savo sukurtais darbais geba nustebinti ne tik mokytojus, bet ir Lietuvos universiteto dėstytojus.  Programavimu, elektronika ir inžinerija mokinius domėtis skatina robotikos centre „RoboLabas“ dirbanti informacinių technologijų ir robotikos pedagogė Laura Kuchalskienė bei Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė Renata Burbaitė.

Klimovą dar penktoką „Vilties“ progimnazijos istorijos mokytoja Vitalija Daugėlienė paskatino dalyvauti įvairiuose istorijos konkursuose. Besidomint šalies, miesto istorija vaikinas susidomėjo politika ir taip įsitraukė į nevyriausybinių organizacijų veiklą. Nuo to laiko P. Klimovas aktyviai dalyvauja NVO veiklose. Šis vaikinas taip pat lanko užsiėmimus robotikos centre „RoboLabas“ pas mokytoją L. Kuchalskienę.

Šiame konkurse dalyvavo beveik 600 puikiai besimokantys, gabūs, aktyvūs, laimėjimus įvairiuose konkursuose, olimpiadose bei varžybose pasiekę Lietuvos moksleiviai.