RENGINIO „KULINARINĖ LYGA” ATKRENTAMASIS TURAS

Kovo 26 d. Panevėžio švietimo centro padalinyje – robotikos centre „RoboLabas“ – vyko iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį“ renginio „Kulinarinė lyga“ atrenkamasis turas. Jame dalyvavo net 8-ios Panevėžio miesto ir rajono mokyklų komandos. Renginio organizatoriai – Panevėžio švietimo centras ir UAB „Povydė“ restoranas „Vasaris“. 

„Kulinarinės lygos“ tikslas – sudominti mokinius, skatinti juos rinktis verslo, maisto pramonės poreikius tenkinančias profesijas ir kurti karjerą Panevėžyje.  

Mokiniai aktyviai, susikaupę, bendradarbiaudami atliko linksmas ir išradingai parengtas užduotis, kurios buvo susijusios su  žmogaus pojūčiais – uosle, rega, skoniu, lietimu:  užrištomis akimis turėjo atspėti, koks prieskonis įpiltas į indelį, išvardinti kruopas, atskirti miltų pavidalo produktų rūšis, užčiuopti, kokie vaisiai, daržovės slepiasi juodojoje dėžėje. Taip pat komandoms prireikė ir  žinių atsakinėjant į klausimus, susijusius su mityba, rūšiuojant produktus pagal tai, kokių maistinių medžiagų jų  sudėtyje daugiausia.  

Mokykloms atstovaujančios komandos kovojo dėl patekimo į finalą, kuriame pristatys maitinimo įstaigų pateiktų iššūkių sprendimus. O iššūkiai tikrai įdomūs, reikalaujantys kūrybiškumo: 

  • surasti seniausią žinomą Panevėžyje receptą, šiuolaikiškai jį interpretuoti, 
  • sukurti sveikatai palankų trijų patiekalų vaikišką meniu, 
  • pasiūlyti restoranui praktiškų ir išradingų austrių kiautų panaudojimo būdų, 
  • atgaivinti seną šeimos receptą, papasakoti jo istoriją arba, pasirinkus receptą iš senovinės receptų knygos, adaptuoti jį šiuolaikiniam skoniui ir pateikimui, 
  • sukurti originalų patiekalą iš daržovių lupenų. 

Iššūkius paruošė ir su komandomis sprendžiant iššūkius bendradarbiaus UAB „Povydė“ restoranas „Vasaris“, UAB „Džegera“ restoranas „Karčema Ružava“, UAB „KR36“ restoranas „Riverside“, UAB „Žaliasis žiogas“ restoranas „Kafenhauz“, verslo konsultantė Dovilė Šipelienė. 

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos, Panevėžio raj. Dembavos progimnazijos, Panevėžio Rožyno progimnazijos, Panevėžio raj. Paliūniškio mokyklos ir Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos komandos, surinkusios daugiausiai taškų, pelnė kelialapius į finalą. 

Joms linkime sėkmės ir kūrybiškumo sprendžiat „Kulinarinės lygos“ iššūkius! O komandas, kurioms šį kartą pritrūko sėkmės, kviečiame dalyvauti renginyje kitais metais.  

„Kulinarinės lygos“ finalinis renginys vyks gegužės 22 d. 12.30 val. restorane „Vasaris“. 

Nuoširdžiai dėkojame renginio partneriams – Panevėžio mokymo centrui, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriui, Panevėžio plėtros agentūrai „Panevėžys Now“ ir specialiajam renginio rėmėjui UAB „Sidabrinė taurė“ Nr.1 PICA, paruošusiems dovanų renginio dalyviams. 

 Įmonės, dalyvavusios renginyje, ir organizatoriai tiki, kad tokios investicijos į jaunąją kartą padeda mokiniams parodyti, kiek daug galimybių yra tobulėti, siekti savo tikslo ar svajonės, paskatina  rinktis profesinį kelią, kurti savo karjerą gimtajame mieste.