ROBOTIKA PADEDA IDENTIFIKUOTI IR SPRĘSTI AKTUALIAS PROBLEMAS

2023 m. liepos 10–15 dienomis mes, Klaudija Pelanytė ir Laura Kuchalskienė, dalyvavome mokymuose Korfu mieste, Graikijoje, pagal ERASMUS + projektą ,,Iššūkis – edukatorių skaitmeninių naujovių valdymas“ (Nr. 2022-1-LT01-KA122-ADU-000076345), kurį administruoja Panevėžio švietimo centras.

Mokymai buvo labai naudingi: sužinojome daug vertingos informacijos, kaip robotika gali padėti ugdyti vaikų kritinio mąstymo gebėjimus, konstruktyviai spręsti aktualias problemas.  Įgyta patirtimi pasidalinome su savo kolegomis.

Mokymų metu susipažinome su IT skaitmeninio raštingumo priemonėmis, padedančiomis tyrinėti ir suprasti mokslą, matematiką ir technologijas.

Robotika skatina analitinį ir loginį mąstymą, kūrybiškumą, atidumą detalėms, požiūrį į problemą ir jos sprendimą, komandinį darbą. Daugelyje Europos šalių skaitmeninės technologijos,  programavimas/kodavimas diegiamos į ugdymo programas, todėl visų lygių mokymo įstaigų mokytojams keliami vis aukštesni skaitmeninės kompetencijos įgūdžių reikalavimai – nuo ​​pradinio ugdymo iki vidurinės mokyklos ir ne tik.

Mokymų metu bandyta išsiaiškinti robotų panaudojimo švietime galimybes, siekiant labiau įtraukti besimokančiuosius į ugdymo procesą. Viso kurso metu buvome skatinami mąstyti, kaip pristatomos IT technologijos gali būti panaudojamos mūsų kasdieniame darbe ir gyvenime.

Mokymų metu dirbome su „LEGO Mindstorms“ konstravimo rinkiniais, „LabView“ – tai grafinė programavimo aplinka, kurią inžinieriai naudoja kurdami automatizuotas tyrimų, patvirtinimo ir gamybos testavimo sistemas.

Taip pat turėjome galimybę pažinti Korfu salos kultūrą, pamatyti jos grožį. Korfu yra graži žalia, populiari tarp turistų sala, kurioje vyrauja švelnus Viduržemio jūros klimatas. Iki XX amžiaus pradžios čia daugiausia lankėsi Europos karališkieji asmenys ir elitas. Korfu garsėja savo senomis tradicijomis ir turtinga kultūra, kuri nepanaši nei į vieną kitą Graikijos salą. 2007 metais miesto senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

ERASMUS + projektą ,,Iššūkis – edukatorių skaitmeninių naujovių valdymas“ (Nr. 2022-1-LT01-KA122-ADU-000076345) finansuojamas iš ES lėšų.

Klaudija P. ir Laura K.