ROBOTIKOS CENTRE „ROBOLABAS“ VYKO TVARUMO RENGINYS „NUO EGO LINK EKO“

Birželio 9 d. Panevėžio švietimo centro padalinyje robotikos centre „RoboLabas” vyko renginys „Nuo EGO link EKO”.  

Šio renginio tikslas – atkreipti panevėžiečių dėmesį į aktualias aplinkosaugines, tvarumo temas – šiukšlinimą, neteisingą rūšiavimą, švaistymą, greitąją madą, juos edukuoti ir supažindinti su tvaresnėmis alternatyvomis.  

Renginio metu buvo žiūrimas panevėžiečių menininkų, Pauliaus Oficerovo ir Dino Marcinkevičiaus, filmas „DM”, kuris autentiškai ir nemoralizuojant nagrinėja tvarumo ir žmogaus santykį kaip kompleksinį ir daugialypį procesą, pabrėžia žmogaus, kaip pagrindinio vartotojo ir teršėjo vaidmenį.  Filme nebuvo žodžių, tad kiekvienas renginio dalyvis galėjo įžvelgti skirtingus, individualius aspektus. 

Po filmo peržiūros vyko diskusija „Pradėk nuo savęs”, kurioje dalyvavo filmo kūrėjai Paulius ir Dinas bei Kristina Šapytė, „Instagram” paskyros @k.dolerine valdytoja, tvarios mados kūrėja. Diskusijos metu diskutuota apie tai kaip galima skatinti tvarią mados pramonę ir sumažinti vartotojiškumą, kaip motyvuoti jaunimą imtis tvarių iniciatyvų, gyventi tvariau ir koks yra kiekvieno iš mūsų vaidmuo kuriant tvarų rytojų. 

Džiaugiamės, kad renginys buvo šiltas ir jaukus, dėkojame jo dalyviams ir svečiams.  

Teiginys „nuo ego link eko” reiškia kelionę nuo individualizmo link socialinės atsakomybės. Šio renginio metu šią kelionę pradėjome, ir tikimės, kad ją tęs kiekvienas.