RUGSĖJO 30 D. VYKS PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENOS MINĖJIMAS

Spalio 1 d. minima tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.

1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių Tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena, o 1991 m. asamblėja patvirtino rezoliuciją, kurioje išdėstė požiūrį į senatvės problemas ir nuostatus, kurių pataria laikytis visoms šalims. Kaip matome, požiūrio į senyvo amžiaus žmones, lygių teisių ir galimybių problema pasaulyje iškelta seniai ir yra aktuali iki šių dienų.

Visur pasaulyje spalio 1-ąją dieną vyksta renginiai skirti atkreipti dėmesį į pagyvenusių žmonių problemas, gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Pagyvenusių žmonių teises ginančios asociacijos, visuomeniniai fondai organizuoja renginius, konferencijas, paramos akcijas.

Pagyvenusių žmonių diena Panevėžyje taip pat minima ne pirmus metus ir yra tapusi kasmetine švente, pritraukianti ne tik įvairias mieste veikiančias visuomeneines organizacijas, bet ir miesto bendruomenę.

Šiais metais pagyvenusių žmonių dieną kviečiame minėti rugsėjo 30 d. 16 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos kiemelyje, Parko g. 19.

Šventės metu Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto menininkės susirinkusiuosius kvies į edukacijas, demonstruos savo veiklų fragmentus, savo veiklas pristatys ir Panevėžio švietimo centro padaliniai, regioninis STEAM atviros prieigos centras bei robotikos centras „RoboLabas“.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Daugiau informacijos rasite čia.