SENJORAI INTERNETINĖJE ERDVĖJE TĘSIA MOKSLUS

Nuotolinis mokymasis neaplenkė ir trečiojo amžiaus universitetų. Senjorai internetinėje erdvėje tęsia mokslus, kurie dėl karantino nebegalimi auditorijose. Nors baimintasi, kad daugeliui bus sudėtinga naudotis informacinėmis technologijomis, ar ne visi turės kompiuterius, tačiau tai senjorus tik dar labiau paskatino semtis kompiuterinio raštingumo žinių.

Trečiojo amžiaus universiteto lenkų kalbos dėstytoja Regina Čirickaitė rengia užduotis studentams. Jas kiekvienam išsiųs elektroniniu paštu. Pasak dėstytojos, per pirmąjį karantiną mokymas nevyko, o dabar studentai išreiškė norą mokytis nuotoliniu būdu.

„Ne visi turi elektroninius paštus, ne visi moka naudotis gerai kompiuteriu, kai kam sudėtinga. Bet vis daugiau gaunu atsakymų, kad jau matau, jau žiūriu, ačiū, naudinga“, – pasakoja mokytoja.

Panevėžietės Valerija ir Liuda, gavusios mokytojos užduotis nusprendė jas atlikti kartu. O dėl saugumo tam pasirinko vietą parke. Jos pamokas stebi išmaniajame telefone.

„Naudojames programėles, kai kas „Zoom“ programėle, kas „WhatsApp“, kas telefonu, kas elektroniniais paštais. Aišku, kažkiek yra sudėtingiau kartais“, – nurodo Liuda Balabonienė.

„Kurie norėjo – tikrai išmoko ir naudojasi. Vienas kitas, vienas kitas yra, tai su tokiais kalbamės telefonu ir taip bendraujame, bet čia vienas tik kitas“, – tikina Valerija Bilienė.

Kompiuterinio raštingumo kursus senjorams organizuojanti Inga Žemaitienė sako, kad jau pirmasis karantinas parodė, kad informacinės technologijos jiems reikalingos. Tiek bendravimui su artimaisiais, tiek dabar mokslams. Tik senjorus reikia paskatinti ir įkalbėti pabandyti.

 

Daugiau informacijos:  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1276906/pandemija-ir-nuotolinis-mokymas-paskatino-senjorus-semtis-kompiuterinio-rastingumo-ziniu?fbclid=IwAR2KRQPn4wpoCaODXtxebQNIndK3wz1tSPCDXLGAzjmaHcWEmdmR8UE4Z3Q