SENJORAI TOBULINA ŽINIAS UŽSIENYJE – LANKĖSI VARŠUVOJE

ERASMUS+ Suaugusiųjų švietimo mobilumo projektas

Nr. 2022-1-LT01-KA122-ADU-000075537

„MES VIS DAR MOKOMĖS IR DALINAMĖS“

Mobilumas vyko Lenkijoje, Nowy Sącz TAU.

Liepos 24 d. Grupė, kurią sudaro 8 Panevėžio TAU lyderės, išvyko į Lenkiją. Kelias iki Nowy Sącz beveik 1000 km., todėl pasinaudojome proga ir kelioms valandoms sustojome sostinėje Varšuvoje.

Varšuvos karališkoji pilis- tai viena svarbiausių vietų Varšuvoje bei visoje Lenkijoje. Tai daugelio turistinių ekskursijų Varšuvoje pradžios taškas – nenuostabu, juk būtent čia buvo įkurta Varšuva bei prasidėjo šio nuostabaus miesto istorija. Apžiūrėjome aikštę, karališkąją pilį. Karaliaus Žygimanto III Vazos paminklą (Kolumna króla Zygmunta III Wazy)- tai seniausias ir aukščiausias paminklas Varšuvoje. Paminklas buvo iškeltas 1644 m. karaliaus Vladislovo IV, tėvo Žygimato III Vazos, kuris 1596 m. perkėlė sostinę iš Krokuvos į Varšuvą, garbei. Kardas dešinėje rankoje simbolizuoja drąsą, o kryžius kairėje rankoje – jo pasirengimą kovoti su blogiu.

Žavėjomės aikšte, kurios centre Undinėlė- Varšuvos simbolis, kurį taip pat galite rasti Varšuvos herbe.

Aplankėme Barbakaną, kuris buvo pastatytas XVI amžiuje, o tiksliau – 1548 metais. Tai savita tvirtovė, buvusios Varšuvos senamiesčio gynybinės sienos dalis. Praktiškai barbakanas buvo panaudotas tik kartą – ginant Varšuvą nuo švedų karių XVII amžiuje.

Kadangi norint patekti į Karalių rūmus reikėjo daugiau laiko, nes buvo nemaža eilė, todėl pasirinkome pasivaikščiojimą Krokuvos gatve apžiūrėdamos paminklą A. Mickevičiui, Prezidentūrą, aikštę, kurioje dega amžinoji ugnis, Varšuvos universitetą.

Miestui būdingas įvairių architektūrinių stilių mišinys, daugiausia dėl turtingos Lenkijos ir pačios sostinės praeities. Per II pasaulinį karą senamiestis buvo beveik visiškai sunaikintas ir atkurtas tik pokario metais. Pavyzdžiui, Karališkoji pilis (istorinė Varšuvos širdis) buvo atstatyta tik aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose, o kai kurie restauravimo darbai tebevyksta. Istorinis Varšuvos centras įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą kaip pavyzdinis kruopštaus sunaikinto istorinio paveldo atkūrimo pavyzdys.

Teksto autoriai – Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultetas.