ŠIAULIŲ TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS MINĖJO 20-METĮ

Šia proga šiauliečiai organizavo konferenciją „Studijų praktika trečiojo amžiaus universitetuose ir jų tobulinimo perspektyvos”. Konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Torūnės (Lenkija) TAU. Visus susirinkusius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Nustebino tai, kaip Šiaulių mieste savivaldybė skiria dėmesį pagyvenusiems žmonėms. Paramą jaučia ir Šiaulių TAU. Didžiulis dėmesys miesto senjorams spalio 1 d.- tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
Konferencijos metu turėjome galimybę susipažinti su Lenkijos universitetų veikla, su universitetų veikla ir galimybėmis Lietuvoje. Klausėmės net 12 lektorių pranešimų įvairiausiomis temomis: medicininiai senėjimo aspektai, senjorai stumiami į užribį: psichologinis ir socialinis aspektai, humanitarinė kultūra, gyvensenos stilius, ir panašiai.
Su nerimu laukiame naujųjų mokslo metų savo miesto universitete. Studentų skaičius nemažėja. Ką galėsime jiems pasiūlyti? Prisipažinsiu-naujųjų mokslo metų laukiu su nemaža baime. Didžiausia problema-lektorių paieškos. Deja. Savanorių-vienetai. O finansavimo neturime. Didžiuojuosi mūsų universiteto savanoriais grupių vadovais. Tik įstrigo šiauliečio rektoriaus žodžiai. Savanoriauti galima metus, kitus, bet ne dešimtmečius.

 

Zita Kazlauskienė

Asmeninės nuotr.