SUSITIKIMAS SU PANEVĖŽIO TLK (TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS) SPECIALISTAIS

2017 m. balandžio 18 d.  Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje įvyko Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) klausytojų susitikimas su Panevėžio TLK specialistais. Susitikime dalyvavo TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, kontrolės skyriaus vyr. specialistė Birutė Kavaliauskienė ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Angelė Valentinavičienė.

Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė TAU PF  klausytojams pasakojo apie visuotinumo ir solidarumo principus PSD (Privalomojo sveikatos draudimo) sistemoje, kalbėjo apie PSD galimybes, papasakojo, kurias draudžiamųjų grupes draudžia valstybė, o kurie turi draustis patys. Taip pat atkreipė dėmesį į asmenų, turinčių 30 metų darbo stažą ir  dirbančių pagal verslo liudijimus, sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) įsigijimą, vykstant į kitas Europos Sąjungos šalis, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros kompensavimo galimybes. Gerbiama Sigita Paulauskienė TAU PF  klausytojus informavo apie dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, protezavimo tvarkos pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2016 m. lapkričio 1 d., atsakė į svarbius klausytojams kilusius klausimus.

Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė klausytojams priminė apie prevencines programas. Specialistė paaiškino, kokio amžiaus sveikais save laikantys gyventojai gali pagal šias programas nemokamai pasitikrinti sveikatą, papasakojo apie šių programų vykdymo naudą. Klausytojams buvo atsakyta į aktualius klausimus.

Paskaitos pabaigoje administravimo skyriaus vyr. specialistė Angelė Valentinavičienė surengė viktoriną. Teisingai atsakiusiesiems į klausimus buvo įteikti Panevėžio TLK prizai.

NSŠ koordinacinės grupės informacija