TAU NARIAI LANKĖSI KELMĖJE

Lapkričio 19 d. Trečiojo mažiaus universiteto Panevėžio fakulteto studentai lankėsi Kelmėje ir Kelmės rajone.

Lapkričio 19 d. Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas yra įsikūręs Palendrių kaime, Kelmės rajone. Vietos naujam vienuolynui paieškos apėmė visą Lietuvą, bet nuostabi monumentali gamta (iškilios kalvos, įvedančios į Žemaičių aukštumą, aukštas dangus, Vainagių girios, besitęsiančios ligi Kurtuvėnų) ir senoji kun. K. Ambrozaičio bažnyčia – Oratorija, nulėmė vienuolyno vietos pasirinkimą. 1997 m. rugpjūčio 28 d. buvo įregistruota nauja Lietuvos religinė bendruomenė – Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas. Į naująjį vienuolyną Palendrių benediktinai įsikėlė 2001 m. rudenį.

Visi norintys gali eiti į vienuolyno bažnyčią ir melstis kartu su vienuoliais. Vienuolyne priimami šv. Mišių užsakymai norimomis intencijomis. Priimamajame galima įsigyti atvirukų su vienuolyno vaizdais, |„mišiolėlių“ ir maldų knygelių, norimą „grigalinio“ giedojimo įrašų diską, rožinį.

Vienuoliai pasirinko ir visą savo gyvenimą paskyrė Dievo ieškojimui. Patyrę, kaip veikia Dievas, jie gali supratimu, patarimu bei malda padėti ieškančiam pašaukimo, norinčiam pagilinti tikėjimo ar maldos gyvenimą, besirengiančiam priimti Santuokos sakramentą, išgyvenančiam sunkumus arba patiriančiam pagundas.

Tą beprasidedančios žiemos rytą vienuolyno varpai maldai draugauti pakvietė ir mus.

Teksto autoriai – Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultetas.