„AŠ KALBU, TU KALBI – MES BENDRAUJAME!“ 2018

Juozo Miltinio gimnazija kartu su Tarptautine Amerikos mokykla Vilniuje, Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondu, Ugdymo plėtotės centru, Panevėžio švietimo centru bei kitais partneriais balandžio 28 d. organizavo septintąją respublikinę daugiakalbystės olimpiadą „AŠ KALBU, TU KALBI – MES BENDRAUJAME!“ 2018. Šventės atidaryme dalyvavo ir svečius sveikino Panevėžio miesto Mero pavaduotojas Petras Luomanas, gimnazijos direktorius Vytautas Raišys, Lietuvos knygnešio Juozo Masiulio anūkė, prancūzų aktorė, spektaklių režisierė, rašytoja, vertėja, UAB „J. Masiulio knygynas“ bendraturtė Caroline Masiulis-Paliulis ir VDU dėstytojas, poliglotas Mindaugas Norkevičius.

Šis renginys skatina Lietuvos moksleivius mokytis įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoja domėtis kitomis kultūromis ir suteikia galimybę pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti gyvenimiškose situacijose įvairiomis kalbomis naudą.

Olimpiadoje savo daugiakalbystės gebėjimus demonstravo komandos iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Anykščių, Ukmergės ir Panevėžio gimnazijų. Kiekvienas dalyvis, be savo gimtosios kalbos, bendravo bent dviem kitomis kalbomis, o komandos užduotis atliko net trimis skirtingomis kalbomis. Olimpiados dalyviai individualias ir komandines užduotis atliko anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų, ispanų, ukrainiečių, korėjiečių, baltarusių ir esperanto kalbomis.

Prieš apdovanojimų ceremoniją, kurioje triumfavo Vilniaus Mykolo Biržiškos, Kauno LSMU ir Vilniaus „Santaros“ gimnazijų komandos, Juozo Miltinio gimnazijos moksleiviai olimpiados dalyvius, vertintojus ir svečius pakvietė pasižiūrėti spektaklį “Trylika”. Šeštadienio vakarą, po apdovanojimų, niekas neskubėjo namo, visi dalinosi dienos įspūdžiais, džiaugėsi rezultatais ir vaišinosi šventiniu tortu.

Šis renginys buvo tikra kalbų fiesta Juozo Miltinio gimnazijoje, kurioje šalies moksleiviai pasitikrino, kad kalbų mokėjimas leidžia patirti tikrą bendravimo ir pažinimo džiaugsmą.

Direktoriaus pavaduotoja Daiva Mackevičienė