BALANDŽIO 6 D. ROBOTIKOS CENTRE „ROBOLABAS“ ŠURMULIAVO PANEVĖŽIO REGIONO MOKINIŲ BENDROVIŲ PARODA

Balandžio 6 d. Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ įvyko Panevėžio regiono mokinių jaunųjų bendrovių paroda, kurios metu savo sukurtus verslus ir juose vystomus produktus bei paslaugas pristatė net 23 komandos iš Panevėžio, Kauno, Vilniaus, taip pat Pasvalio, Rokiškio ir Pakruojo rajonų.

Panevėžio regiono mokinių jaunųjų bendrovių parodoje dalyvavo ir 5 ukrainiečių komandos, dvi iš jų – Panevėžyje gyvenančių ukrainiečių. 

Panevėžio regiono mokinių verslų paroda – galimybė jaunuoliams praktiškai pritaikyti Lietuvos Junior Achievement programos „accelarator_x“ metu įgytas teorines žinias: pristatyti savo bendrovėse sukurtas ir išvystytas idėjas, lavinti bendravimo įgūdžius su potencialiais investuotojais ir klientais, gauti grįžtamąjį ryšį ir tobulinti savo produktus atsižvelgiant į rinkos, klientų poreikius. 

Dirbdami bendrovėse mokiniai išbando realaus verslo patirtį: įkuria įmonę, kaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą ir jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso įmonę uždaro. Jaunosiose bendrovėse sukurtus produktus jaunuoliai pristato regioninėse parodose, tokiose kaip ši. 

Mokinių bendrovių parodoje jaunuosius verslus vertino komisija sudaryta iš viešojo ir verslo sektorių atstovų. 

Renginio organizatoriai, Panevėžio švietimo centras ir Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“, džiaugiasi prie renginio prisidėti panorusių įstaigų aktyvumu – jaunųjų bendrovių vertinimo komisijos nariais tapo Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“, Panevėžio regioninio karjeros centro, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai. 

Mokinių bendroves vertino ir vardines nominacijas įsteigė ir Panevėžio mieste bei Panevėžio regione veikiantys verslai: UAB „Geld Baltic“,, UAB „Pauluma“, ,, UAB „Specagra“, UAB „Consulting Alliance“.

Įsitraukė ir asociacijos, viešosios įstaigos, klubai: Lietuvos socialinio verslo asociacija, Panevėžio „Soroptimos“ klubas, Rotary, asociacija „DLD verslo klubas“.

Dėmesio sulaukta ir iš universitetų – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija įsteigė nominaciją „Didžiausią ekonominę naudą kurianti mokomoji mokinių bendrovė“, o Kauno technologijų universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas skyrė narius jaunųjų bendrovių vertinimo komisijai. 

Renginio dalyvius džiugino staigmenos – bendrovių mugę atidarė Panevėžio „Vilties“ progimnazijos 3 kl. mokiniai, kurie grodami kibirų būgnais atliko Vido Bareikio kūrinį „Aš esu vėliava“. Mokinius ruošė Panevėžio „Vilties“ progimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Irina Gustienė. Tuo tarpu Jurijus Majauskas, garsus magas, mentalistas ir renginių vedėjas, dalyvius stebino savo magijos triukais. 

Galime pasidžiaugti, kad prizines vietas regioninėje mokinių bendrovių parodoje užėmė Panevėžio regiono mokinių įkurtos įmonės.

Pirmąją vietą daugumos vertintojų sutikimu iškovojo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokiniai ir jų bendrovė „Skaja New“. Ši bendrovė atstovaus Panevėžio regioną nacionalinėje mokinių verslų parodoje vyksiančioje gegužės 12 d. Vilniuje ir bandys iškovoti kelialapį į tarptautinę bendrovių mugę Turkijoje.

Antrąją vietą pelnė Pakruojo r. Žeimelio gimnazijos mokinių komanda „Pirmi“, trečiąją – Panevėžio „Minties“ gimnazijos moksleiviai – ukrainiečių bendrovė  „GoGo“.

Panevėžio regiono mokinių bendrovių paroda – galimybė jauniesiems verslininkams pristatyti savo idėjas, įgyti praktinės verslumo patirties, ugdyti kūrybiškumą, savarankiškumą ir atsakomybę, pasisemti vertingos patirties iš verslo profesionalų.

Dėkojame renginio iniciatoriams, partneriams ir draugams. Šios mugės sėkmė yra visos bendruomenės pastangų ir paramos rezultatas.