PASAULINĖ INŽINERIJOS DIENA PANEVĖŽIO STEAM CENTRE

Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras jungiasi prie Pasaulinės inžinerijos dienos renginių ciklo mieste ir kovo mėnesį taip pat švenčia inžineriją!

Praėjusią savaitę STEAM centro iniciatyva vyko mokinių tėvams skirtos veiklos „Kam tas STEAMas?!“.

Tris dienas iš eilės panevėžiečiai buvo kviečiami apsilankyti Panevėžio regioniniame STEAM centre, kur 7-12 kl. mokiniams siūloma gilinti gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos žinias, susipažinti su centro veikla, STEAM laboratorijomis, inovatyvia įranga, priemonėmis, bei STEAM ugdymu, užduoti klausimus centre dirbantiems ir praktines veiklas mokiniams siūlantiems metodininkams.

Lankytojus pasitikusi STEAM centro darbuotoja Ieva Žebrytė ne tik aprodė mokymosi aplinką, bet ir pristatė keturių laboratorijų veiklas, edukacijas, vykdomus projektinius darbus. Toks, Panevėžio STEAM centro, vakarinių susitikimų su tėveliais formatas buvo puiki proga pažinti centro specialistus, kitokią mokinių ugdymo bei užsiėmimų veiklą, pamatyti kokios galimybės siūlomos jų vaikams, mokyklų mokiniams, pasiklausyti čia dirbančių mokytojų patarimų ir idėjų.

Centras kviečia nebijoti bendruomenę pažinti kitokį – STEAM ugdymą ir drąsiai išmėginti inovatyvias veiklas. Yra galimybė rinktis ir būrelius. Šiuo metu centre veikia jaunųjų STEAMerių klubo gamtamokslės ir robotikos krypčių būrelis, 5-12 kl. mokiniams skirta veikla „Išmanus namas“, labai populiarus chemijos ir biologijos būrelis „Eureka“ ir net trys inžinerinės krypties būreliai – „Per prizmę“, „Idėjų fabrikas“ veikia ir suaugusiems skirta vakarinė veikla „Pasidaryk pats“.

Renginys skirtas skatinti visuomenės susidomėjimą STEAM mokslo sritimis, taip pat parodyti, kad šioje srityje mokiniams yra daugybė karjeros galimybių, įdomios ir įvairios veiklos. Kad STEAM centre mokiniams galima kurti originalius ir kūrybiškus projektinius, tiek brandos darbus taikant mokslinius ir technologinius praktikos principus, mokytis eksperimentuoti ir tyrinėti bei bendradarbiauti.

Be to, STEAM sritys (mokslas, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) yra plačios ir įvairialypės. Tai reiškia, kad jose yra daugybė karjeros galimybių – nuo programavimo ir IT, robotikos, tinklų saugumo, dizaino iki inžinerijos įskaitant elektros, mechanikos, chemijos. Taip pat apima ne tik technines, bet ir kūrybines specialybes – kaip grafikos dizainerius, architektus, animacijos kūrėjus ir daugelį kt.

Šiuo metu Panevėžyje yra pakankamai darbo vietų pramonės ir gamybos sektoriuose, be to, mieste kaip ir visoje šalyje trūksta finansų, valdymo, inžinerijos, marketingo ir prekybos sričių kvalifikuotų specialistų.