PANEVĖŽIO TAU STUDENTAI LANKĖSI LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUJE

Kovo 26 d. Molėtų kraštas visada buvo gerai žinomas dėl dviejų dalykų – vaizdingų ežerų ir poilsio prie jų bei žvaigždžių – vienintelio Lietuvoje ir Europoje Etnokosmologijos muziejaus.
Muziejuje įrengtos edukacinės klasės, atnaujinta muziejaus ekspozicija, taip pat įrengtas erdvus laukiamasis ir renginių erdvė. Interjeras tarsi kosminės stoties. Muziejaus erdvėse pasijutome tarsi pasakoje, kur kiekvienoje patalpoje mūsų laukė nauji potyriai ir netikėti atradimai. Kiekviena erdvė yra vis kitokia – kaip kita Visata, kita planeta, kitas pasaulis. Vienoje salėje pasakojama apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir jo viziją, kita – apie lietuvišką etninę patirtį, dar kita salė pasakoja apie astronomiją ir žvaigždynus. Taip, einant per sales, aptariamos septynios temos.
Apie pasaulio suvokimą pradedama pasakoti nuo praeities, o vėliau per skirtingas temas keliavome į šiuolaikinius laikus – dabartinį mokslo supratimą apie Visatą, aptariant ir neatsakytus klausimus.
Ir galiausiai patenkama į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Aukštaitijos apylinkės, 6 aplink esantys ežerai – nepaliks abejingų. Atrodė, kad ir liftu į kosmosą važiavome, ir kvapą užgniaužę iš aukštai į apačioje vaikščiojančius draugus žiūrėjome….
Tekstas Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto.