Emocinės sveikatos pamokos

2022 m. spalio mėnesį dalyvavome mokymuose „Pagerinkite savo fizinę, psichinę ir emocinę sveikatą naudodami jogą ir meditaciją“ pagal  Erasmus+ projekto „Profesionalumo link“ (Towards professionalism“), Nr. 2021-2-LT01-KA122-ADU-000041692, veiklas.

Mokymai vyko Lisabonoje, dalyvavo 3 švietimo centro metodininkai.

Mokymų tikslas – užkirsti kelią perdegimui, sumažinti streso poveikį, efektyviau susidoroti su kasdieniais darbo iššūkiais. Praktikos, kurią kurių mokėmės, leidžia jaustis energingesniu, stipresniu fiziškai, gebėti greičiau susikaupti, koncentruotis, stiprina emocinę pusiausvyrą bei labiau subalansuotą reakciją į netipines situacijas. Mokymų turinį sudarė jogos pratimai, kvėpavimo

technikos, atsipalaidavimo technikos ir meditacija. Dar daugiau energijos suteikia tai, kad pusė mokymų laiko vyksta lauke (parkuose, prie vandens, kalnuose). Aplinka padeda geriau atsipalaiduoti ir geriau įsisavinti technikas ir pratimus. Tuo pačiu – galimybė susipažinti su krašto gamta, kultūra.

Puikūs mokytojai ir įdomios asmenybės Axel ir Cerolaine lydėjo kiekviename mokymų žingsnyje. Dalis laiko buvo skiriame pokalbiams, diskusijoms, įvairių situacijų modeliavimui, įgyvendinimui  ir aptarimui. Mokymų aplinkos kuriamos siekiant stiprinti vidinę darną bei darną su aplinka. Aptarėme sveikos mitybos principus, pietums gaminome „energijos kamuolius“.

Mums visoms tai buvo nauja, nepaprastai įdomi ir vertinga patirtis, kuri pasitarnauja profesinėje veikloje, komunikacijoje su besimokančiais ir kolegomis.