PANEVĖŽIO ŠVIETIMO CENTRO PADALINYJE – HELOVINO RENGINIAI

Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre dvi dienas šurmuliuoja kraupios ir intriguojančios kūrybinės dirbtuvės ,,STEAMween’as”.

Jeigu jūs galvojate, kad jūsų šeima – nepakenčiamai keista, kviečiame susipažinti su legendiniais adamsais iš STEAM centro! Šeimos galva dievina ilgus pasivaikščiojimus baisiomis oro sąlygomis, o jo sutuoktinė Mirtišė įsitikinusi, jog juoda – ryškiausia pasaulio spalva! Adamsų atžalų – Trečiadienės ir Pūgžlio mėgstamiausia žaidimų aikštelė kapinės, o močiutė Mama linksminasi nakčiai išgerdama po keletą lašų nuodų.

Artėjant lapkričio pirmajai, niūriausia pasaulio šeimynėlė Adamsai sugrįžto! Kur? Į Panevėžio regioninį STEAM centrą! Čia net dvi dienas šurmuliuoja ne įprastas „Halloween’as“, o kraupios ir intriguojančios kūrybinės ,,STEAM’ween’o” dirbtuvės.

Į Adamsų miestą – STEAM’ą, atvykę mokiniai pateko tarsi į tikrą teatro sceną, kur mėgavosi kolektyvo sukurtu improvizuotu pasirodymu, dekoracijomis ir vizualizacijomis. O centro metodininkai ir darbuotojai įsikūnijo į pagrindinius adamsų šeimos personažus –  Adamso, Mirtišės, Trečiadienės, Močiutės, tarno Svirdulio, Pūlinio ir jo gražuolės draugės. Teatrinę atmosferą išlaikyti padėjo dvi persirengėlės vienuolės. Išskirtinius personažus sukūrė ir grimu rūpinosi patyrusi kino, televizijos ir teatro grimo dailininkė Gabrielė Marcinkevičiūtė. Talentinga panevėžietė yra sukaupusi 8 metų grimo meistrės patirtį, dirbusi tokiuose kultiniuose televizijos serialuose kaip „Moterys meluoja geriau“ ir „Prakeikti“. Taip pat mergina kūrė charakterius ir padėjo persikūnyti lietuvių kino kūrėjų aktoriams,  Ernesto Jankausko filme „Čia buvo Saša“  ir  Igno Jonyno „Nematomi“. Kad mokinius būtų galima tikroviškai įbauginti vien grimo nepakako, išlaikyti tinkamą adamsų šeimynėlės įvaizdį padėjo ir Panevėžyje plačiai žinoma kostiumų nuomos parduotuvė REMIX.

Kad gimnazijų ir progimnazijų mokiniai pritaptų prie keistai atrodančių laboratorijų, STEAM’o šeimynėlė pateikė keistų užduočių, kurias bet kokia kaina mokinių komandoms teko įvykdyti. Laboratorijose buvo paruošti tokie siaubo iššūkiai, atgaivinti Daiktą ir pagaminti jo bioninę galūnę, išrūšiuoti monstro dantis ir išsiaiškinti sudėtį, patyrinėti išgautas spalvas. Sėkmingai įvykdžius užduotis mokiniai galėjo nematomu rašalu ant drobės palikti slaptą STEAM’o gimtadienio sveikinimą, paragauti šaltyje džiovinto maisto – svirplių bei pasivaišinti PC „Vasaris“ nukapotais pirštais sausainiais.