KVIEČIAME DALYVAUTI SEMINARE APIE KOLEKTYVINĘ TEATRO KŪRYBĄ

Mieli teatro, etikos, muzikos, ikimokyklinio ugdymo įstaigų meninio ugdymo mokytojai, kitų scenos menų būrelių vadovai, klasių auklėtojai ir suaugusiųjų/mėgėjų meno kolektyvų vadovai, 

kviečiame Jus į pirmą kartą Panevėžyje organizuojamą seminarą apie kolektyvinę teatro kūrybą.  

Kolektyvinė teatro kūryba – pasaulyje populiari teatrinės raiškos forma, kai spektaklis gimsta ne iš parašytos pjesės, o iš grupės žmonių bendradarbiavimo. Tai ir išlaisvina, ir kelia naujų iššūkių: tenka darniai sujungti skirtingus talentus, temperamentus ir kartais priešingus mąstymo būdus. 

Taikant kolektyvinės kūrybos metodus, medžiaga pasirodymui, renginiui ar spektakliui tampa kasdienės gyvenimo akimirkos arba ypatingi grupės narių išgyvenimai. Tai leidžia artimiau suburti kolektyvą ir išgirsti vieniems kitus per kūrybos prizmę. 

Seminaro metu ieškosime kiekvienas sau tinkamo kūrybinio darbo „recepto“. Įtvirtinsime nuostatą, kad „Taip“ ir „Ne“ sakome ne visai idėjai, o jos elementams. Suvoksime, kaip kolektyvinę kūrybą pasitelkti tarpdiscipliniškai dėstant mokyklos programą ar dirbant su savo bendruomene. Taip pat dalinsimės mintimis ir įkvėpimu. 

Seminaro tikslas – pristatyti kolektyvinės teatro kūrybos (ang. devised theatre) pagrindus, apžvelgti ir išmėginti tokio darbo principus, aptarti galimus pritaikymo būdus pedagoginėje ir scenos pastatymų veikloje.  

 

Seminaro lektorė – Justina Kaminskaitė.

Justina Kaminskaitė – dainininkė, teatro praktikė. Kolektyvinės teatro kūrybos mokėsi Karališkojoje Centrinėje kalbos ir dramos mokykloje (MA Advanced theatre practice, Royal Central School of Speech and Drama, Londonas) ir šiuo principu nuo 2013 m. kuria tarptautinėje teatro trupėje „The Sun Apparatus“ su kolegėmis iš Izraelio, Jungtinės karalystės ir JAV. 

Seminaras vyks lapkričio 17 d. nuo 10.00 val. Panevėžio švietimo centre (Topolių al. 12, Panevėžys). 

Seminaro kaina 27,50 Eur.

Registracija www.semiplius.lt