METŲ PANEVĖŽIEČIUS DŽIUGINA GRAŽĖJANTIS IR ATSINAUJINANTIS PANEVĖŽYS

Išrinkti 2020-ųjų Metų panevėžiečiai. Nors COVID-19 liga pakoregavo Metų panevėžiečių rinkimus, panevėžiečiai įvertino ir pateikė net 47 įvairiose srityse pasižymėjusius, labiausiai nusipelniusius miestiečius.

2020-ųjų Metų panevėžiečio titulas suteiktas Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojui chirurgui Rimvydui Tumui, Panevėžio švietimo centro direktorei Astai Malčiauskienei, UAB „Naftėnas“ generaliniam direktoriui Dainiui Janėnui, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovui, režisieriui Aleksandrui Špilevojui ir aktoriui, renginių vedėjui Gintarui Mikalauskui.

Trys klausimai

Kadangi išrinktų Metų panevėžiečių gyvenimai, darbai siejasi su Panevėžio miestu – jie gydo, stato spektaklius, įgyvendina projektus švietimo, verslo srityse ir atsakingai veda renginius, visiems jiems užduoti trys klausimai: ką jums reiškia Metų panevėžiečio apdovanojimas? Kaip vertinate Panevėžio progresą pastaraisiais metais? Kokios erdvės, projektai mieste, jūsų nuomone, suteiks miestui didžiausią proveržį?

Žavi menų centro idėja

Rimvydas Tumas – Respublikinės Panevėžio ligoninės Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas: 

„Malonu, kad esu išrinktas Metų panevėžiečiu. Kita vertus, nors nesijaučiu nusipelnęs, bet ar yra žmogus, kuris pripratęs prie dėmesio. Tačiau džiaugiuosi apdovanojimu ir į viską, nors ir sudėtingas laikmetis, žiūriu pozityviai.

Miestas tikrai keičiasi, gražėja, keičiasi visuomeninės erdvės, manau, tam daug įtakos turi Savivaldybės pastangos.

Daugiausiai matomi projektai, įgyvendinti Parko gatvėje – sutvarkytas Kultūros ir poilsio parkas, labai prašviesėjo ir moderniai atrodo Laisvės aikštė, smagu pasivaikščioti šalia „Ekrano“ marių. Matosi dar daug darbų visame mieste, kuriuos įgyvendinus mūsų miestas taps moderniu ir mielu, išlaikančiu savitumą, gamtos dominavimą. Labai pritariu ir žaviuosi idėja įkurti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą“.

Visi projektai svarbūs

Asta Malčiauskienė – Panevėžio švietimo centro direktorė:

„Tai ne mano vienos apdovanojimas. Jis skirtas visai švietimo bendruomenei – veikloje dalyvauja visų Panevėžio mokyklų bendruomenės ir Švietimo centro komanda. Smagu, kad esu taip įvertinta, bet garbingą prizą, kai jis bus įteiktas, laikysiu pačioje garbingiausioje vietoje. Vienas žmogus – mažas sraigtelis, bet, kai susijungia visi sraigteliai į visumą, gaunamas puikus rezultatas.

Miestas sparčiai keičiasi: atnaujintos erdvės suteikia galimybių įvairaus amžiaus panevėžiečiams atrasti naujų vietų poilsiui ir saviraiškai. Miesto atsinaujinimo kryptis, kuri jungia pramonę, švietimą ir kultūrą, atskleista Panevėžio regiono Pramonės 4.0 strategijoje. Mano nuomone, tai didelis ir svarbus žingsnis į priekį: kai žinai, kur eini, ir matai prasmę, rezultatai džiugina.

Esu švietimo srities darbuotoja. Džiaugiuosi Panevėžio mokyklų bendruomenių pasiekimais: susitelkimu įgyvendinant nuotolinio mokymosi iššūkius, prasmingu bendradarbiavimu, užsimezgusia partneryste su miesto verslo ir kultūros įstaigomis, mokymosi visą gyvenimą idėjų plėtra. Galvoju, kad bendruomenių brandą būtent atskleidžia mokėjimas susitelkti ir kartu spręsti iškilusias problemas. Pandemijos situacija parodė, kad panevėžiečiai mokytojai puikiai tai sugeba.

Žinoma, turime dar daug neišnaudotų galimybių, spręstinų problemų, naujų idėjų, o tai skatina veikti.

 

Panevėžio miesto savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija.

 

Visą straipsnį skaitykite  https://www.panevezys.lt/lt/naujienos/metu-paneveziecius-dziugina-ukkh.html