Panevėžio švietimo centras jau trečius metus iš eilės sėkmingai įgyvendina Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamus Neigiamų veiksnių prevencijos projektus. Šių metų projektu „Aš galiu!“, siekiama prisidėti prie jaunimo gerovės ir emocinės sveikatos stiprinimo, nes tai tampa vis labiau aktualu sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.
Projekto metu vyks įvairūs renginiai ir veiklos, kurie padės jauniems žmonėms geriau suprasti ir valdyti savo emocijas, kurti teigiamus tarpusavio santykius, stiprins psichologinį atsparumą. Vieni iš svarbių projekto veiklų – susitikimai su kvalifikuotais psichologais seminaruose ir praktiniuose užsiėmimuose. Šių susitikimų metu jaunuoliai gaus profesionalių patarimų, mokysis streso valdymo technikų, gilins savęs pažinimo įgūdžius, konsultuosis su psichologais, kaip išspręsti asmenines problemas.
Birželio 10 d. Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ vyko pirmoji paskaita, kurią vedė Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Lina Motūzienė. Paskaitos tikslas – supažindinti mokinius su pagarbos ir ribų nustatymo svarba kasdieniame gyvenime, to poveikiu emocinei sveikatai. Paskaitoje dalyvavo 20 mokinių iš Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos. Paskaitos metu mokiniai buvo skatinami ne tik klausytis, bet ir aktyviai dalyvauti diskusijose. Mokiniai diskutavo apie pagarbą, ribų nustatymą, sužinojo, kaip tai veikia emocinę sveikatą.
Psichologė Lina Motūzienė pabrėžė, kad pagarba sau ir kitiems, gebėjimas nustatyti asmenines ribas yra esminiai veiksniai, siekiant išlaikyti gerą emocinę sveikatą ir stiprinti tarpusavio santykius.
Eglė Bergienė,
Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ metodininkė,
neformaliojo švietimo mokytoja