PANEVĖŽIO STEAM CENTRUI IR ROBOTIKOS CENTRUI „ROBOLABAS“ UAB HARJU ELEKTER PADOVANOJO KOMPIUTERIŲ KLASĘ

Panevėžio švietimo centro padaliniams – regioniniam STEAM atviros prieigos centrui ir robotikos centrui „RoboLabas“ – už mokinių pasiekimus inžinerijos ir robotikos srityse, nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, varžybose įmonė „HARJU ELEKTER“ įrengė ir padovanojo kompiuterių klasę, inžinerinę 3D dizaino programinę įrangą „Solid Edge“ ir mokymus.

Panevėžyje elektros įrangos instaliacijas visam pasauliui gaminančios ir inovatyvius inžinerinius sprendimus kuriančios estų kapitalo gamyklos „HARJU ELEKTER“ dovana centrų veiklas lankantiems vaikams ir juos ugdantiems mokytojams – modernios mokymosi priemonės: aštuoni stacionarūs kompiuteriai ir įranga, įdiegta STEAM centro specializuotoje Dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorijoje, kurioje daug praktinio pritaikomumo galimybių, o abiejų padalinių mokytojai pakviesti mokytis dirbti su inžinerine 3D dizaino programa „Solid Edge“.

3D dizaino „Solid Edge“ programa naudojasi ir dirba šiuolaikinės pramonės įmonės visame pasaulyje, ją įvaldę ir „HARJU ELEKTER“ įmonės inžinieriai-projektuotojai, gebantys sukurti sudėtingus ir detalius CAD dizainus, grafinius projektus. „Šia programine įranga galima sukurti itin sudėtingus ir detalius bet kokio gaminio dizainus“, – tikina įmonės „HARJU ELEKTER“ generalinis direktorius Tomas Prūsas.

„Panevėžio STEAM centre įrengtos keturios specializuotos laboratorijos, apimančios gamtamokslę, robotikos ir inžinerines kryptis, ir, atsižvelgus į išskirtinius Panevėžio regiono poreikius – kasmet didėjantį industrinių ir pramoninių robotų poreikį, o pastaruoju metu ir išaugusį inžinerinės srities specialistų trūkumą – vienintelė šalyje dirbtinio intelekto laboratorija. Sparčiai besivystančios technologijos reikalauja inžinerinių įgūdžių ir kompetencijų, kuriuos ugdyti būtina nuo mažų dienų. Taigi įmonės dovana reikalinga ir labai vertinga, nes tokio galingumo kompiuterių ir programinės įrangos švietimo įstaiga pati nepajėgi įsigyti“, – teigia Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

Panevėžio švietimo centro padaliniai – STEAM centras ir vienas didžiausių šalyje robotikos centras „RoboLabas“ – vos per keletą veiklos metų kryptingai orientuojasi į ateities kūrėjus ir tapo mokiniams puikia atradimų, kūrybos, inžinerinio ugdymo, tyrimų ir inovacijų erdve, skatinančia domėtis tiksliaisiais (STEAM sričių) mokslais, robotika, elektronika, žaliąja energetika ir su jais susijusiomis programomis.

„Panevėžio robotikos centro mokinių Dovydo bei Augusto sukonstruotos ir suprogramuotos CNC frezavimo staklės VILNIUS TECH projekte „Ateities inžinerija“ 6-ojo sezono pavasario sesijoje pelnė 1-ąją vietą tematikoje „Roboto prototipas“. PRC „RoboLabas“ mergaičių komanda – Kamėja, Danielė bei Ugnė – šiemet dalyvavusios 7-ąjame „Ateities inžinerijos“ sezone, birželį pristatė 3D projektą „Dekoracinė vazos dalis“. Suprojektuotas dalis galima naudoti uždėjus ant stiklinės ar stiklainio, pamerkti ar daiginti augalus. Inžinerinis projektas sulaukė dėstytojų komisijos įvertinimo ir pelnė pagrindinį prizą tematikoje „Gaminio modeliavimas“.

2023 m. pavasarį vykusiame Lietuvos jaunųjų inžinierių konkurse „STEAM TEAM: nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionatas“, metu reikėjo sukonstruoti ir pademonstruoti savadarbę „Goldbergo“ mašiną. Mokiniai Ingas ir Modestas sukūrė ir pristatė inžinerinį sprendimą, kuris gamina pasaldintą citrinų limonadą. Šis vaikinų projektas nugalėjo regiono atrankoje, o finaliniame etape, Vilniuje pelnė 1-ąją vietą šalyje. Be galo džiaugiamės, kad ugdytiniai noriai įsitraukia į projektines veiklas, geba generuoti ir įgyvendinti netradicines idėjas, turi patirties ir žinių, kurios leidžia savarankiškai atlikti suplanuotus darbus“, – džiaugiasi robotikos centro mokytoja Klaudija Pelanytė.

„Įmonė „HARJU ELEKTER“ robotikos būrelius lankantiems mokiniams įrengė ir atnaujino praktiniam darbui skirtas „RoboLabas“ gamybos laboratorijos „Fab lab“ darbo vietas, padovanojo naują litavimo įrangą, padeda užtikrinti saugią darbo aplinką“, – džiaugiasi padalinių vadovė Vaida Repovienė.

Su verslo įmone užsimezgusi Panevėžio švietimo centro draugystė ir toliau sėkmingai plėtojama. UAB „HARJU ELEKTER“ remia padaliniuose vykstančias robotų varžybas, skatina mokinius dalyvauti Lietuvos jaunųjų inžinierių čempionatuose, o norintys gilinti inžinerinius gebėjimus inžinerinės krypties būrelio mokiniai kartą per mėnesį vyksta į įmonės mokymų akademiją. Puiki iniciatyva tęsiama ir šiemet.