Panevėžio trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja jau 13 metų. Per šį laikotarpį įvairios universiteto veiklos pritraukė daugybę miesto suaugusiųjų, kurie neformaliai tobulinosi įgūdžius ir plėtė žinias sveikatos, meno, kultūros ir kitose srityse. Šie metai – ne išimtis – universitete startuoja net 33 grupės, kuriose mokysis virš 500 miestiečių.
Dalinamės Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto rektorės Zitos Kazlauskienės sveikinimu:
„NAUJI MOKSLO METAI PANEVĖŽIO TAU
Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto įregistravimo data 2010 rugsėjo 16 d. Veiklos vykdomos jau 13 metų. Nors mokslo metai prasidės spalio 1 d., jau visą rugsėjį netyla šurmulys. Vyksta registracija. Naujuosius mokslo metus pasitinka 562 studentai, jų tarpe ir šaunus savanorių grupelių vadovų būrys.
Planuojame, kad veiklos vyks 33 grupėse. Studentai turi galimybę gilinti savo anglų, vokiečių, prancūzų, lenkų, esperanto kalbų įgūdžius. Veikia 13 saviraiškos grupių: tapyba, mandalos, aromaterapija, dainos klubas „Atgaiva“, folkloras, vilnos vėlimas, mezgimas, sena-nauja, papuošalai ir interjero dizainas, kūrybinės dirbtuvės-floristika, mobilografija, literatų klubas „Sietuva“, meno mylėtojai. Mėgstantys aktyvų gyvenimą gali dalyvauti mankštose, treniruotis su šiaurietiškomis lazdomis, patirti laisvo judėjimo džiaugsmus žingsniuodami, sportuodami, šokdami linijinius šokius, drauge žaisti diskgolfą. Na o tie, kuriems patinka sėslesnis sportas turi galimybę susėsti prie šaškių, šachmatų lentų.
Kelionių akademijoje dalinsimės įspūdžiais, parsivežtais iš tolimesnių kraštų. Besidomintys mokslu ir technika susipažins su naujovėmis ne tik Panevėžio mieste, bet ir lankydamiesi kituose miestuose: Vilniuje, Kaune, Rygoje. Besidomintys paveldu savo žinias gilins artimiau susipažindami su bažnyčiomis ir dvarais.
Na o patirtimi virtuvėse dalinsis grupė „Virtuvės paslaptys“. Bus ir susitikimų, ir bendrų švenčių, ir ekskursijų. O svarbiausia-daug bendravimo.
Rašytojo Axelio Munthe’s žodžiais: „Pasaulis, kuriame gyvenome vakar, – ne tas pasaulis, kuriame gyvename šiandien, jis, kaip ir mes patys, nepermaldaujamai skrieja per begalybę pasitikti savo likimo”. Per 13 veiklos metų mūsų universiteto studentus turėtume apibendrindami skaičiuoti ne šimtais, o tūkstančiais. Vieni ateina, kiti išeina. Ne vienas surado savo likimą, sugebėjo įveikti depresiją, nugalėti liūdesį, realizuoti save atrasdami savyje netikėtus talentus.
Veiklos (priemonės joms), ekskursijos, susitikimai, paskaitos vykdomos savomis lėšomis. Finansavimo neturime.”