Žaliosios kultūros dienos

Rugsėjo 19- 21 dienomis Panevėžyje praūžė Erasmus+ projekto „CULTURAL HERITAGE- INSPIRED LIFELONG LEARNING” baigiamieji renginiai: „Žaliosios dirbtuvės” ir baigiamasis teatralizuotas projekto renginys, sukvietę didelį būrį projekto dalyvių, partnerių, draugų ir miesto visuomenės. Į baigiamuosius projekto renginius atvyko ir projekto partnerių: ASOCIACIÓN JUVENIL ALMENARAS ir ESPACIO TÉCNICO DE INNOVACION Y FORMACION (Ispanija) komandos

Vadovaujami projekto koordinatoriaus- asociacijos „Aukštaičių kultūros draugija”, dailininkų, žolininkų, liaudies amatų meistrų dvi dienas kūrėme paveikslus, dekoracijas iš gamtinių bei aplinkai draugiųkų medžiagų, mokėmės gaminti ir skanavome žolelių arbatas su medumi, lankėmės lietuviško paveldo kultūrinėse edukacijose. Orai mus lepino padovanojo puikias, vasariškai karštais orais, o gausus dalyvių būrys- puikiai įvaldytomis kūrybos technikomis, unikaliais spalvingais darbais bei originaliais jų pristatymais.

Paskutinę- trečiają dieną visus užbūrė „Aukštaičių kultūros draugijos” ir „Raskilos” teatralizuotas baigiamasis renginys „Metų ratas”, įkūnijęs visas svarbiausias, giliausias tautinio ir kultūrinio paveldo tradicijas. Renginio dalyviai turėjo galimybę apsirengti tautiniais drabužiais, išbandyti senuosius muzikos instrumentus, vestuvių apeigų elementus, mokėsi šokių, išbandė sutartinių giedojimą. Diskutuodami su partneriais iš Ispanijos Andalūzijos ir Katalonijos regionų, nepaisant skirtingos istorijos,  temperamento, geografinių, socialinių, kultūrinių aplinkų, radome nemažai panašumų liaudies kūryboje ir tradicijose.