PANEVĖŽIO TAU VYKDO PROJEKTĄ „MES VIS DAR MOKOMĖS IR DALIJAMĖS“

Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto (TAU) aštuoni grupių vadovai ‒ projekto dalyviai, liepos 24‒29 d. dalyvavo „Erasmus+“ programos mobilumo projekto „Mes vis dar mokomės ir dalijamės“ veiklose, vykusiose Lenkijoje.

Projektu buvo siekiama stiprinti grupių lyderių ir vadovų, organizuojančių bei vykdančių vyresnio amžiaus asmenų veiklas, bendrąsias kompetencijas ir kūrybines galias, motyvuoti juos tolesniam darbui.

Pirmąją mobilumo dieną vyko susitikimas su Sądecki TAU valdyba. Pasidalinimas gerąja patirtimi vyko savivaldybės patalpose valdybos nariai pristatė savo veiklas, įgyvendinamus tarptautinius „Erasmus+“ programos strateginių partnerysčių projektus. Renginio dalyvius sudomino esperantų grupės veiklos, kurių įgyvendinimo metu buvo aplankytos su rašytoju A. Mickevičiumi susijusios vietos ne tik Lenkijoje, bet ir Lietuvoje.

Sužinojome, kaip atslūgus pandemijai Sądecki TAU atnaujino savo veiklas, nepaisant daugybės baimių ir nežinios, ką atneš rytojus. Panašiai kaip ir Panevėžio TAU, be paskaitų, užsiėmimų grupėse sveikatinimo srityje, užsienio kalbų kursų, įgyvendinami vietinės valdžios finansuojami projektai. Šeimos ir socialinės politikos ministerijos finansavimo dėka vyresni nei šešiasdešimties metų žmonės gali dalyvauti daugybėje patrauklių veiklų, skirtų įgyti naujų įgūdžių ir skaitmeninių kompetencijų, gauti informacijos apie kibernetines grėsmes ir išmokti saugaus naudojimosi internetu taisyklių Sądecki TAU valdybos nariai džiaugėsi nauju projektu „Senjorų ABC – skaitmeninė veikla ir saugumas“.

 

Sądecki TAU vadovauja pirmininkė (lenk. prezes), kurią išrenka valdyba penkeriems metams, o visuotiniame ataskaitiniame – rinkiminiame susirinkime 2022–2026 m. m. kadencijai buvo išrinkta valdyba ir audito komitetas. Svetainėje www.sutw.pl verta perskaityti Trečiojo amžiaus universiteto biuletenius, kurie leidžiami kartą per ketvirtį ir sužinoti apie tai, kas vyksta universiteto senjorų gyvenime, apie žmones ir jų aistras bei interesus išėjus į pensiją. Po naujausią biuletenį buvo įteikta visiems projekto dalyviams.

Didžiulį įspūdį paliko tapybos edukacija Zalipie kaimelyje. Šiame kaime visi namai, sienos, buities daiktai ir net papuošalai išpiešti ryškiomis gėlėmis. Net visa kaimo bažnytėlė ištapyta gėlių žiedais. Mokymų metu mes tapėme gėlėmis virtuvines pjaustymo lenteles. O sugrįžę į Lietuvą projekto sklaidos renginyje visus mokėme piešti ryškias lenkiškas gėles, nutapėme didelį paveikslą.

 

Vienos dalyvės labiausiai džiaugėsi naudingomis edukacijomis, kitos ‒ naujomis žiniomis, įgyta patirtimi, o bendrai visos naujomis pažintimis, naujais mokymo metodais ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi su Novy Siončo TAU. Projekto dalyviai tobulino tarpkultūrines kompetencijas, praplėtė akiratį, dalijosi gerąja patirtimi, todėl projekto nauda neabejotina. Grupių vadovai, lyderiai įgytas žinias ir patirtį jau taiko savo veikloje.

 

Pranešimą parengė Rima Šeibokienė, projekto koordinatorė.