PANEVĖŽYJE ĮŽIEBTAS „LEGO“ KALĖDŲ MIESTELIS

Panevėžio kultūros centre įžiebtas iš „Lego“ konstruktorių pastatytas Kalėdų miestelis. Šią akciją organizavo Panevėžio miesto savivaldybės administracija drauge su įmone UAB „Arginta Engineering“ bei Panevėžio plėtros agentūra.

„Siekiame, kad jauniausi panevėžiečiai nuo pat mažų dienų pradėtų gilintis į inžinerijos pasaulio paslaptis, todėl šiemet ir buvo sugalvota akcija padovanoti jau nebenaudojamus „Lego“ konstruktorius miesto lopšelių-darželių vaikams. Žaidžiant su konstruktoriais bus ugdomas vaikų kritinis mąstymas, komandinio darbo įgūdžiai, kitos būtinos kompetencijos. Todėl džiaugiamės, kad prie šios akcijos prisijungė dalyvauti ne tik miesto bendruomenė, bet ir verslo atstovai – įmonė „Arginta Engineering“ nupirko visiškai naujus „Lego“ konstruktorius. Esame dėkingi UAB „Arginta Engineering“ už iniciatyvumą ir paramą, auginant Panevėžio miestui jaunuosius inžinierius bei bendradarbiavimą, vystant strateginę Pramonė 4.0 kryptį mūsų mieste. Tikiuosi, kad ši akcija taps tradicine ir kasmet statysime vis didesnį „Lego“ Kalėdų miestelį“, – kalbėjo Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

UAB „Arginta Engineering“ vadovas Tomas Jaskelevičius renginyje dalyvavusių vaikų paklausė, ar jie norėtų visą gyvenimą dirbti. Sulaukus neigiamo atsakymo T. Jaskelevičius visiems palinkėjo studijuoti inžineriją. „Nes kai kažką kuri – atrodo, jog nedirbi“, – sakė UAB „Arginta Engineering“ vadovas.

Panevėžio miesto savivaldybė, atsižvelgdama į išskirtinius Panevėžio regiono poreikius – kasmet didėjantį industrinių ir pramoninių robotų poreikį bei augančią inžinerinės srities specialistų paklausą darbo rinkoje, rūpinasi, kad būtų sudarytos geriausios sąlygos jaunųjų panevėžiečių inžinerinėms kompetencijoms ugdyti ir lavinti. Tam rengiama inžinerinio ugdymo programa, kuri vaikus įtrauks į įdomias, kritinį mąstymą skatinančias ir inžinerijos paslapčių mokančias veiklas.

Nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. startuosianti inžinerinio ugdymo programa bus ugdoma daugybė jaunųjų panevėžiečių gebėjimų: vaikai mokysis savarankiškai rasti informaciją ir ja naudotis, spręsti problemas, logiškai mąstyti, priimti sprendimus, ugdyti lyderio savybes, tobulinti intelektinius gebėjimus, darbą komandoje.

Pasibaigus renginiui „Lego“ Kalėdų miestelis išvežtas į miesto lopšelius-darželius.

Komunikacijos skyrius