ROBOTIKOS CENTRO „ROBOLABAS“ UGDYTINIAI KTU SANTAKOS SLĖNYJE PRISTATĖ IT PROJEKTĄ, UŽŠIFRUOTĄ MORZĖS ABĖCĖLE

2024 m. vasario 27 d. KTU Santakos slėnyje vyko „Informiko žinių forumas 2024“. Renginiu susidomėjo daugiau nei 90 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Džiaugiamės, kad pasidalinti savo žiniomis ir IT patirtimi šiemet į renginį vyko ir Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ mokinių komanda.

Robolabiečiai pristatė naują edukacinį projektą „Tyka“ apie lietuvių dievybes ir mitologines būtybes, užšifruotas Morzės abėcėle. Interaktyvus žaidimas slepia 4 lietuvių dievybių ir mitologinių būtybių vardus. Forumo dalyvius „RoboLabas“ komandos projektas patraukė sudėtingumu – ne vienas svečias mėgino perprasti šifrą ir atkoduoti vardus, tačiau praktinė užduotis nebuvo lengvai įveikiama. Šiam projektui sukurti robotikos centro mokiniai Miglė Raukštutė, Erikas Brazdžionis, Ovidijus Labeckis, vadovaujami centro neformalaus švietimo mokytojų Klaudijos Pelanytės ir Lauros Kuchalskienės, naudojo „OnShape“ modeliavimo programą, blokinį programavimą Micro:bit mikro kompiuteriuku, 3D spausdintuvą, „Canva“ grafinio dizaino programą ir elektronikos elementus.

Forume dalyvavo ir dar viena mokytojos Lauros Kuchalskienės komanda, atstovaujama Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokinių – Modesto Railos, Alekso Žilio (abu vaikinukai taip pat lanko ir RC „RoboLabas“), Mėtos Mačenskaitės, Arnoldo Tamelio ir Dominyko Šimukausko. Komanda sukūrė interaktyvų edukacinį LED begalybės kubą, kuris keičia spalvas sekant lietuvių liaudies pasaką be galo „Katinas kirpėjas“.

Šiemet „Informiko žinių forume 2024“ skaitmenizavimo ir globalizacijos kontekste buvo akcentuojamas lietuvių kalbos puoselėjimas ir tautiškumo svarba, todėl visus projektus vienijo informacinės technologijos ir lietuvių kalba, istorija, mitologija ar kitaip su Lietuva siejanti sritis.