ROBOTIKOS IR STEAM CENTRAI PANEVĖŽYJE PAMINĖJO MOKSLO METŲ PABAIGĄ

Kaip ir kiekvienais metais, robotikos centras „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras surengė ypatingą renginį savo ugdytiniams – mokslo metų pabaigą paminėjo linksmai, aktyviai ir smalsiai. Birželio 13 d. gausus būrys „RoboLabas“ ir STEAM centro mokinių susirinko į šventę, kuri, tikimės, tapo nepamirštama patirtimi.

Šventės metu mokiniai buvo suskirstyti į šešias komandas, kurios varžėsi šešiose skirtingose rungtyse: „Du Vienodi“, „Kamuoliukų cheminė reakcija“, „Pataikyk į grybuką“, „Super Mario dėlionė“, „Super Mario – architektas“ ir „Purkštuvų trasa“. Kiekviena užduotis buvo sukurta taip, kad skatintų ne tik mąstymą, bet ir fizinį aktyvumą, todėl mokiniai turėjo galimybę atskleisti savo įvairiapusiškumą.

Rungtyse „Du Vienodi“ ir „Super Mario dėlionė“ dalyviams reikėjo greitai mąstyti ir, vadovaujantis logika, spręsti problemas. Rungtis „Kamuoliukų cheminė reakcija“ skatino mokinius pasitelkti mokslines žinias ir eksperimentuoti. Tuo tarpu „Pataikyk į grybuką“ ir „Purkštuvų trasa“ reikalavo fizinio aktyvumo ir koordinacijos ir suteikė mokiniams daug džiaugsmo ir azarto.

„Super Mario – architektas“ užduotis mokinius skatino parodyti savo kūrybiškumą ir erdvinį mąstymą. Naudodami įvairias medžiagas, jie turėjo sukurti tvirtas ir originalias konstrukcijas, kurios atspindėjo populiaraus žaidimo pasaulį.

Šventės metu emocijų netrūko: mokiniai džiaugėsi savo ir komandos draugų pasiekimais, kartu išgyveno įtampą ir azartą, stengėsi visas užduotis įveikti kuo geriau. Džiaugsmas, juokas ir komandinė dvasia vyravo viso renginio metu, sukurdami ypatingą atmosferą.

Renginio kulminacija tapo neformaliojo ugdymo pažymėjimų įteikimas. Šie pažymėjimai yra svarbus įrodymas apie mokinių pasiekimus ir įgytas kompetencijas, kurios bus naudingos ateityje mokantis ir siekiant karjeros.

Ši mokslo metų pabaigos šventė dar kartą parodė, kad mokymasis gali būti ne tik naudingas, bet ir labai smagus. „RoboLabas“ ir STEAM centro šventės organizatoriai sėkmingai sujungė mokslo žinias ir pramogas, sukurdami nepamirštamą patirtį dalyviams. Mokinių džiaugsmas ir entuziazmas rodo, kad tokie renginiai ne tik skatina mokymąsi, bet ir stiprina bendruomeniškumo jausmą, ugdo komandinį darbą, kūrybiškumą.

Šiais metais abu Panevėžio švietimo centro padalinius sėkmingai baigė daugiau negu 400 ugdytinių, kurie lankė techninės kūrybos, informacinių technologijų, medijų, gamtos, ekologijos ir kt.būrelius, užsiėmimus.

Lauksime sugrįžtant kitais mokslo metais!