PAGERBTOS IŠKILIOS PANEVĖŽIO KRAŠTO MOTERYS

Konferencijoje „Iškilios Panevėžio krašto moterys“ prisimintos ir pagerbtos moterys, kilusios ir savo veikla, kūryba garsinusios mūsų kraštą.

Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko antroji konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“, kurios metu prisimintos ir pagerbtos moterys, savo veikla ar kūryba garsinusios mūsų kraštą.

Savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Petras Luomanas sveikino konferencijoje susirinkusius asmenis ir pasidžiaugė antrą kartą rengiama konferencija, kurioje prisimenamos iškilios krašto moterys.

„Tai moterys, kurios ir Panevėžiui, ir visai Lietuvai buvo indėlis į kultūrą bei kitas svarbias veiklos sritis. Lietuva viena iš pirmųjų Europos valstybių, kuri suteikė moterims teisę balsuoti ir tai buvo iškilių moterų nuopelnas“ , – kalbėjo laikinasis meras. P. Luomanas pasidžiaugė neblėstančiu moterų indėliu į Valstybės kūrimą.

Konferencijoje pristatyta Felicijos Bortkevičienės gyvenimas ir sąsaja su Panevėžio kraštu, Albina Saladūnaitė prisiminė iškiliąją knygos ir labdaros moterį Elžbietą Jodinskaitę.

Nepamiršti pedagogių Sofijos Žemaitienės ir Vandos Žemaitytės-Vabalienės veiklos aspektai. Pedagogas, istorikas, knygų autorius Juozas Brazauskas kalbėjo apie mokytojų mokytoją Mariją Geigaitę-Putramentienę-Giedraitienę.

Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė pristatė rašytinį mokytojos Elenos Gabulaitės palikimą. Muziejininkas Donatas Juzėnas apžvelgė pokario partizanės Zofijos Striogaitės-Žilienės Klajūnės gyvenimo detales.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadij Kofman pasidžiaugė Panevėžio žymių žydų moterų veikla iki 1940 m.

Bibliotekininkė, kraštotyrininkė Stasė Mikeliūnienė pristatė garsiąsias savo kraštietes: Beatričę Grincevičiūtę, Reginą Algę Gudavičiūtę, Oną Šimaitytę-Račkauskienę, Emiliją Gaspariūnaitę-Taločkienę, o lėlininkas Antanas Markuckis pasidalino prisiminimais apie poetę Eleną Mezginaitę.