PANEVĖŽIO STEAM ATVIROS PRIEIGOS CENTRE MINIMA GEOLOGIJOS DIENA

Panevėžio švietimo centro padalinyje – regioniniame STEAM atviros prieigos centre – vyko renginys „Kelionė laiku į praeitį“, skirtas Geologijos dienai paminėti.
Čia susirinkę Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto studentai ir Panevėžio mamų bendruomenės „Mamos, varom kavos“ atstovės sužinojo daug įdomių dalykų apie Žemės kilmę ir jos raidos istoriją, apie vidinę sandarą, uolienų ir mineralų rūšis, Baltijos jūros gintarą, fosilijas.
Renginio dalyviai apžiūrėjo gana gausią įvairių akmenų kolekciją, sukauptą STEAM centro laborantės Simonos Stasiūnienės. Sužinojo, kada ir kaip susidarė įvairios uolienų ir fosilijų rūšys. Panevėžio STEAM centro biologijos-chemijos laboratorijos ir fizikos-inžinerijos laboratorijos metodininkai Lina Janušauskienė ir Algirdas Veversis renginio dalyviams parengė praktinį užsiėmimą, kurio metu reikėjo atpažinti mineralus ir fosilijas. Vienoje laboratorijoje mikroskopais buvo tyrinėjamas gintaras ir jame įstrigę inkliuzai, kiti stebėjo skirtingų uolienų atsparumą rūgštims, mokėsi atpažinti tikrą jūros gintarą nuo padirbinių. Laboratorijoje, leidžiant UV spindulių šviesą, dalyviai galėjo stebėti skirtingas mineralų savybes, aiškinosi, kaip nustatyti kelių šimtų milijonų metų fosilijų ir kitų uolienų amžių.
Renginio kulminacija – svečias panevėžietis Klementas Sakalauskas iš Piniavos, kuris iš privačios kolekcijos į STEAM centrą atvežė tikrą suakmenėjusį dinozauro kiaušinį, skeletą ir meteoritą. Svečias turėjo progą renginio dalyviams pristatyti išskirtinius eksponatus ir papasakoti, kur, kada ir už kiek įsigijo šiuos lobius.
Renginio akimirkas rasite Panevėžio švietimo centro padalinio STEAM Panevėžys „Facebook“ paskyroje.