Paroda, skirta „Daktarui, turinčiam viltį“, atminti
Panevėžio miesto savivaldybėje iškilmingai atidaryta paroda, skirta Esperanto kalbos kūrėjo Liudviko Lazerio Zamenhofo mirties šimtosioms metinėms paminėti, kurią organizavo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (PKNPM) ir Panevėžio esperanto klubas „Revo“.
Į parodos atidarymą entuziastingai įsijungė jaunimas – Esperanto kalbos mylėtojai iš Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM). Jie renginio dalyvius supažindino su Esperanto kalbos pirštų abėcėle bei esperantiškais gestais.
Renginyje skambėjo smuikininkės Sigitos Railaitės bei esperantininko, sveikuolio, poligloto Viliaus Šidlausko Esperanto kalba atliekami kūriniai. Šia proga Panevėžio esperanto klubo „Revo“ nariai pasipuošė Esperanto vėliavą simbolizuojančios žalios spalvos šalikėliais, reklamuojančiais Lietuvą. Tokiu pat šalikėliu buvo apdovanotas iš Kauno atvykęs ir pirmasis iš gausaus svečių būrio taręs svarų informatyvų žodį – Lietuvos esperantininkų sąjungos valdybos pirmininkas Povilas Jegorovas.
Parodos organizatoriai labai džiaugėsi, kad į renginį atvyko garbūs svečiai: Lenkijos instituto direktoriaus pavaduotojas, Lenkijos Respublikos ambasados pirmasis patarėjas Pavel Krupka ir Panevėžio vyskupas emeritas bei 2017 metų rajono savivaldybės Garbės pilietis Jonas Kauneckas. JE – vienas iš aktyviausių Panevėžyje žmonių, 2016 m. rugsėjo mėnesį vykusio antrojo Lietuvos esperantininkų – katalikų kongreso dalyvis ir palaikytojas.
Renginio metu akį traukė eksponuojama Esperanto kalba leistų vadovėlių paroda.
Tarptautinė Esperanto kalba – unikalus reiškinys pasaulio mastu. Šios kalbos kūrėjas L.L. Zamenhofas, pasirašinėjęs pseudonimu „Daktaras, turintis viltį”, turėjo tikslą, kad ši kalba, kuri egzistuoja jau 130 metų, suvienytų tautas, palengvintų bendradarbiavimą, įneštų į pasaulį taiką. Šiandieną jau daugiau nei 100 pasaulio šalių keli milijonai žmonių kalba šia tarptautine kalba.
Paroda veiks iki š. m. balandžio 15 d.